Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Kwoky

Kwoky

Jan Němec / 32 let / IT support a tester / Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Sniper: Ghost Warrior 2

  • PC 75
Na pár dní jsem měl možnost se vžít do kůže amerického odstřelovače a nebylo to vůbec špatné. Už z dema jsem pochopil, že by to mohla být hra pro mě a nespletl jsem se.

Hra obsahuje 10 misí, což není mnoho, ale mise jsou poměrně dlouhé (jedna na cca půl hodiny) s tím, že jedna mi trvala i přes hodinu. Takže hned na úvod musím říct, že s herní dobou okolo 6 hodin jsem maximálně spokojený a bylo to tak akorát.

Hlavně v prvním a třetím aktu jsem si užíval plížení a přemýšlení o dalším postupu. Když mě hra nevodila za ručičku, tak to bylo asi nejlepší. Jakmile je s vámi parťák a přesně říká co a jak, tak jen mačkáte spoušť a je to trochu jak "whack-a-mole", což nebylo nic moc. Ale když jsem měl možnost sám se v klidu rozhlédnout, odpozorovat vzorce chování stráží a pak je jednoho po druhém "odbachnout", tak to mě opravdu bavilo. Na některých místech sice zahaprovala AI, ale dalo se to překousnout. Zato ryze skriptované části mi zvedaly mandle, protože když jsem udělal něco jiného, než hra očekávala, tak se stalo něco, co u mě vyvolalo facepalm.

Příběh hry mě oslovil. Je jednoduchý, nejsou zde žádné složitosti ani nečitelné zvraty, takže máte čas si užívat změny prostředí a jít přímo za svým cílem. Linearita ze hry smrdí na sto honů, ale nějak mi to nevadilo. Jen občas, ale ne moc často.

Pochvalu zaslouží i zvuková stránka, protože hudba i zvuky jsou na vysoké úrovni. U her menších studií si občas připadám při střelbě trapně, ale tady všechno vypadalo a znělo jak mělo. Herní mechanika s větrem a balistickou křivkou byla příjemným zpestřením, které jsem si užil dosytosti, protože jsem kvůli Herní výzvě 2018 hrál na nejtěžší obtížnost. To doporučuji i vám, protože se pak nezobrazuje žádná nápověda a musíte si na správné zamíření přijít sami. To má své kouzlo, které se na nižší obtížnosti vytratí.

Škoda jen, že hra trpí technickými nedostatky (výpadek zvuku, chybně spočítané statistiky, zasekávání v objektech, různé podivnosti při Alt+Tab a další). Designéři mohli svoje nápady ještě trochu učesat, protože v některých místech jsem se musel nechápavě chytat za hlavu.

Multiplayer jsem zkusil jen chvíli a nebylo to vůbec špatné. Sice byli všichni zkušenější, takže jsem byl hodně často mrtvý, ale když už se mi podařilo někoho zabít, tak to byl super pocit. Hlavně když jsem s obrovským štěstím nepozorovaně přeběhl na stranu soupeře a tam s pistolkou nablízko vykostil 3 nepřátele :)

Celkově vzato je to dobrá hra. Není dokonalá a skoro mohla být, ale hrát se to dá. Chce to trochu tolerance a užijete si to. Doporučuji hrát 1 až 2 mise denně.

Pro: Grafika a design prostředí, hudba a zvuky, pocit ze střelby, čitelně a stylově odvyprávěný děj, vliv větru a vzdálenosti na střelbu

Proti: Technické problémy, některé pasáže s parťákem, AI se občas zachová divně

+8