Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Kwoky

Kwoky

Jan Němec / 32 let / IT support a tester / Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

PlanetSide 2

  • PC 85
Povedlo se. Konečně jsem objevil F2P hru, která mě baví. V kulisách obřího konfliktu se odehrávají malé bojůvky o jednotlivé základny, o jednotlivé terminály. Vyzkoušel jsem si to zatím v kůži neviditelného snipera (a bavilo mě běhat dvě hodiny po kopcích a hledat dobré odstřelovací místo), lehké pěchoty (to jsem byl na frontě a umíral jsem a umíral) a také těžké pěchoty, se kterou jsem si zatím užil nejvíc legrace.

Planetside 2 obsahuje vyváženou hratelnost, takže na každou jednotku či vozidlo existuje recept na zničení. Nejsilnější devizou je ale týmová spolupráce. Jsem zvyklý hrát v pěti lidech Counter-strike, což je jen plivnutí do moře. Naposledy jsem v PS2 kooperoval asi s třicítkou jiných hráčů a byl to vážně skvělý pocit být součástí něčeho většího. To je vlastně důvod, proč se ke hře vracím.

Zatím nejsilněji na mě zapůsobil moment, kdy jsem asi hodinu dokázal bojovat bez smrti, maximálně soustředěný, s přehledem o bojišti. Pak jsem si zobrazil mapu a došlo mi, že i když je nás tam asi 30, stejně je to jen malá epizoda na celé herní mapě. Probíhaly další čtyři podobné řežby na jiných místech a to jsem se díval jen na jeden kontinent (jsou tři). Prostě tady není důležitá individualita, jeden člověk, okamžitý úspěch. Tady se hraje na týmový systematický postup. To jsem v žádné jiné hře zatím nezažil.

Je to ale i hlavní nevýhoda. Mám rád, když si můžu jít jen tak chvíli zastřílet. To tady sice taky jde, ale nejlepší jsou tak dvouhodinové sekce, kdy se člověk trochu zorientuje. Sám jsem pak měl v boji problém rozpoznat, kdo je v mé frakci a kdo je nepřítel. Jednou jsem se pokoušel nastoupit do nepřátelského letadla a odměnou mi byla rána mezi oči. Podobným zklamáním pak bylo to, že sniperka nezabíjí na jednu ránu, ale někdy i na 4, což je trochu na palici.

Technická stránka je dobrá. Grafika sice není kdovíjaká, ale dívat se na to dá. Navíc efekty poletujícího sněhu vypadají opravdu hezky a jako osamělému sniperovi uprostřed pustiny mi to dopřálo opravdu parádně depresivní atmosféru. Zvuky jsou hodně dobré a hudba, která hraje ve vypjatých momentech, je nervydrásající :)

Rozhodně doporučuji vyzkoušet, ale pozor, aby vás to nechytlo moc. Faktor "ještě jednu základnu a jdu spát" tady funguje na jedničku.

Pro: Masová týmová kooperace, vyváženost, je zadarmo

Proti: Trochu nepřehlednost, nekonečnost boje

+12+12 / 0