Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Kwoky

Kwoky

Jan Němec / 32 let / IT support a tester / Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Mirror's Edge

  • PC 80
Pamatuju si, že jsem Mirror's edge hrál nějak krátce po vydání a strašně moc se mi to líbilo. Dohrál jsem asi tři mise, pak mě nadšení opustilo a já šel hrát něco jiného. A protože letos je v Herní výzvě kategorie, kde mám hrát za ženskou postavu, tak jsem si řekl, že bych tenhle restík mohl smáznout.

Mirror's edge je neskutečně stylová hra. Vnímám to jako směsku reality a představ. A je fakt, že čím víc převládají v daném místě ty "představy", tím se mi hraní líbilo míň. Tak nějak jsem vnitřně chtěl, aby ten svět dával smysl, aby dodržoval pravidla, která si sám stanovil. A ono to tak občas nebylo. Zato ty reálné části jsou udělané skvěle. Parádní budovy a většina pohybů hlavní hrdinky byly to, co mě u hry drželo.

Celkem mě zaujal i příběh, který je tu bohužel jen "na ozdobu". S tím si autoři mohli vyhrát víc. Vlastně spousta věcí je tady takových... nevyužitých. Umím si představit, že by do hry vyšel datadisk podle připomínek hráčů a lidi by za to autorům utrhali ruce. Bohužel, nic takového se nestalo.

Takže proč vlastně hodnotím tak vysoko? Je to proto, že mě to i přes všechny výhrady bavilo. Většinou. To běhání, skákání a lezení je prostě super. Když se k tomu přidá ještě trocha stresu (když máte policii za zády), tak to nemá chybu. Tempo se střídá s citem, takže máte chvíli na vydechnutí a pak následuje další akční vložka. Střílecí pasáže už ale tak super nejsou a i když mají ve hře své místo, tak v mých očích byly prostě "divné".

Grafická stránka hry mě taky dostala. Hrozně se mi ta hra líbí a skoro nemůžu uvěřit, že už je tak stará. Město je ale na můj vkus dost mrtvé a moc čisté. Jinak paráda.

Těch 5 hodin jsem si užil. Rychlostní rekordy lámat nehodlám a rozhodně začínám pokukovat po nákupu druhého dílu.

Pro: Grafika, architektura, atmosféra, skvělý pohyb a pocit z pohybu, výborná hudba

Proti: Některé pasáže hry jsou frustrující, příběh mohl být lepší, část pohybů je přehnaná

+26