Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Kwoky

Kwoky

Jan Němec / 33 let / IT support a tester / Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Medal of Honor: Pacific Assault

  • PC 40
"Takhle strašně se naposledy vedla válka, když náčelník Vikingů Olaf Vlasatý omylem objednal 80,000 přileb s bodcem dovnitř."

Čekal jsem kopírku Medal of Honor: Allied Assault, a to byla chyba.

Jestli něco chci od střílečky, tak zábavné střílení. Bohužel, to se nepovedlo. Jednak proto, že zbraně jsou nepřesné (střílejí jinam než mířím). Druhak kvůli trhavým animacím nepřátel, takže poskakují jak kamzíci a nedají se trefit. A třeťak kvůli neskutečně špatné AI jak nepřátel, tak hlavně parťáků. Je tu sice jakýsi taktický prvek, kdy máte možnost udělovat ostatním rozkazy, ale jenom někdy, jenom nějaké a parťáci si stejně dělají co chtějí. A za celou dobu jsem viděl jen párkrát, že by se parťák taky někdy trefil.

Další fail je leveldesign. Takhle lineární hru jsem snad v životě neviděl. Džungle je z obou stran obehnaná zdí a není možné uhnout víc než o 5 metrů. Dobývání tábora je tak velmi nezáživné, protože nepřátele nejde oběhnout. Je nutné se s nimi postřílet "na férovku", což se se špatnými zbraněmi a debilními parťáky dělá špatně. Chápu, proč to tak autoři udělali. Cílem bylo poskytnout hráči filmový zážitek, který je možné doručit jen když hráč je na očekávaném místě a kouká očekávaným směrem. Ale právě tohle jsem zde cítil jako obrovskou kouli na noze, která mi brání si to užít.

Vrcholem mizérie už je jen fakt, že se ve čtyřech střílíme s desítkami a stovkami japončíků zakempených v džungli a nikomu to nepřipadá divné. Ofenzivu si teda představuju jinak. Také jsem nepochopil, proč mi hra ukazuje, že jsem dostal zásah zezadu, když za mnou vůbec nikdo není. Ach jo...

Graficky hra sice zestárla, ale koukat se na to stále dá. Zvuk je dokonce velmi dobrý. Jen neustálé řvaní parťáků vytváří dojem neustálého bordelu a chaosu, což mi teda při plazení džunglí nesedělo.

No nic, výzva je výzva, musím to dohrát...

Pro: Zvuk střelby / Pořád se něco děje

Proti: Lineární až hrůza / Nepřesné zbraně / Trhané pohyby nepřátel / Naprosto neschopní parťáci

+21(22-1)