Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

ADR1FT

  • PC 90
ADR1FT byl jedním z dlouhodobých nájemníků v mém seznamu "Chci si zahrát" až přišla herní výzva 2021 a její devátá kategorie, do jejíž HC varianty se titul přesně hodil a tak už dál nebylo na co čekat.

Grafika je, jak už to u titulů určených i pro VR bývá, naprosto špičková a prolétávat troskami vesmírné stanice nebo se dívat dolů na zemi bylo jednoduše úchvatné. Můj herní notebook se u toho sice docela zapotil ale vše běželo krásně plynule. Líbil se mi i celkový styl zpracování modulů ale i menších předmětů který byl podle mě vyváženou kombinací skutečné vesmírné techniky i futuristických konceptů. Ovládání bylo též vyřešeno velmi dobře a kvalitní byly i zvuky a dabing. Zklamáním ale byla hudba která se mi zdála moc jednoduchá až strojová a přibližně ve čtvrtině hraní jsem ji vypnul a až následné ticho dostatečně posílilo tísnivou atmosféru neustálého boje o holé přežití.

Příběh se mi skoro celou dobu zdál už mnohokrát provařený. Jeden astronaut chce domů za rodinou, velitelka je pod tlakem šéfů ze země a ohrožuje tím posádku atd. atd. Zakončení ale ukázalo jeho skutečnou hloubku a nechalo i dost prostoru k přemýšlení což u videoher není nic samozřejmého. Hratelnost mi ze začátku dělala trochu problém když jsem se absolutně neorientoval a v podstatě naslepo zkoušel proplouvat stanicí a hru si tak začal naplno užívat až někde před polovinou, kdy jsem se konečně trochu zmátořil a zjistil co a jak. V tomto ohledu by určitě neuškodilo víc informací nebo lepší systém navigace. Jinak měl ale tenhle survival neopakovatelnou atmosféru a protože hlavní hrdinka po celou dobu nemluví a hraje se z pohledu první osoby bylo zajímavé i vyjádření emocí např. pouhým dotykem ruky na okno stanice.

ADR1FT je velmi neotřelou hrou která si získala moje srdce i tím že mi připomněla moje oblíbené vesmírné filmy jako Sunshine, Interstellar, Marťan a další. I přes kratší herní dobu se tak jedná o velmi kvalitní a po všech stránkách výjimečnou hru která stojí za pozornost každého dobrého hráče.
+11