Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Passpartout: The Starving Artist

  • PC 45
Můj názor na Passpartout se měnil jako jízda na horské dráze. Když jsem na hru narazil (děkuji Drekte), byl jsem nadšen. Možnost jako hladovějící umělec v Paříži malovat a na ulici prodávat svá díla vypadala lákavě. Po zapnutí potěší příjemná hudba. Také grafická stylizace je svěží a zvláště postavičky jsou zajímavé a dobře zapamatovatelné. Začátek je fajn, kreslení jde od ruky. Je zábavné sledovat vkus zákazníků a odhadovat co se bude dobře prodávat. Nástroje se postupně odemykají, ale bohužel jsou pouze tři. Tady mohli autoři více zapracovat. Nemožnost vracet tah zpět se mi zdála realistická a nevadila. Bohužel po nějaké době začala být hra dost stereotypní a prodávaly se jen skoro stejné obrazy. Hru jsem na dlouho odložil a myslel jsem že se k ní už nevrátím. Nakonec mi to nedalo. Po znovu zapnutí jsem během pár minut prošel do druhého aktu a začal se zase bavit. Nuda se dostavila zase ke konci závěrečného třetího aktu. Naštěstí už byl rychle konec. Epilog je docela povedený a jde o hezké rozloučení.

Během postupu jsou životní náklady umělce stále vyšší, ale obtížnost se nemění. Obrazy se totiž prodávají za stále vyšší ceny. Oceňuji jak hra zvládá rozpoznávání různých stylů. Výsledkem je tak originální hra, která bohužel velice rychle omrzí. K dispozici jsou 4 různé konce, ale já se rozhodně spokojím s jediným. Konce jsem dosáhl za 4 hodiny, možná bych ocenil nějaký ukazatel postupu, takhle člověk kreslí a není si jist jak to vlastně jde. Nejsem žádný umělec a jsem rád že hra brala i moje patlaniny, ale mám pocit že s Photoshopem bych se bavil víc.
+12