Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Milkmaid of the Milky Way

  • PC 70
Jako první jsem letos dohrál tuhle příjemnou Norskou adventurku. Jde o kratší příběh mladé dívky Ruth, která na farmě po rodičích vyrábí máslo a sýr. Farma je dost vzdálená od nejbližší vesnice a tak je Ruth většinu času sama se svým stádečkem krav. Běžnou rutinu roku 1929 naruší přílet mimozemské lodě a dívčin život se začne komplikovat.

Hra je klasickou point and click adventurou. Obtížnost je nižší i díky menšímu počtu předmětů a krátké herní době. Já hru dohrál za nějaké 3h, ale podle Steamu to jde i za poloviční čas. Pixelová grafika je velmi jednoduchá, ale působí příjemně. Dabing chybí, ovšem hudební doprovod je příjemný a dobře podkresluje atmosféru. Rýmované dialogy jsou unikátní a skvěle se hodí k norskému prostředí. Bohužel s mou angličtinou je asi nejsem schopen dostatečně ocenit.

Za největší slabost považuji krátkost části odehrávající se na horských pastvinách. Tento úsek budoval dobrou atmosféru a mohl být delší a propracovanější. Část na lodi už je bohužel více klasická. Hra mě mile potěšila a i závěr umí zapůsobit. Rozhodně doporučuji zahrát, ten krátký čas za to stojí. Děkuji leebighovi za objevení hry.
+14