Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Lure of the Temptress

  • PC 50
Lure of the Temptress je nejrozporuplnější adventura co jsem v poslední době hrál. Příběh o porážce zlé čarodějky Seleny a jejích přisluhovačů není špatný. Ani události které hlavního hrdinu Diermota po cestě potkají nejsou špatné. Hra je ale bohužel hodně krátká, což samo o sobě nemusí vadit, ale řada zajímavých lokací a nápadů je vidět jen z rychlíku. Jak je u Revolution zvykem, postavy mají vlastní život a pohybují se tak po mnoha obrazovkách. Jejich nahánění je ale na rozdíl od Beneath a Steel Sky frustrující. Lure má totiž katastrofální pohyb postav. Ty se často zasekávají, vyhýbání jim trvá dlouho a občas zapomenou kam šly. Příkaz pro přejití do další obrazovky je někdy nutné zadat vícekrát... Když tímto způsobem hledáte určitou postavu po celé vesnici, je to opravdu k vzteku. Samotné hádanky nejsou špatné a při luštění a rozhovorech jsem se bavil. Nepohodlné je ovládání. Jde o jakýsi mezičlánek, myš ještě není moc pohodlná a slouží vlastně jen ke skládání textových příkazů. Kdyby zůstala možnost příkazy ručně psát, bylo by to mnohem lepší.

Akční nebo bojové pasáže v adventurách rád nemám. Zde jsou přítomny dva souboje, ale naštěstí je jejich obtížnost nízká(jeden na druhý pokus a další už na první dobrou). Hudba a celkově ozvučení za moc nestojí. Naproti tomu grafika je celkem hezká a některé lokace se mi vyloženě líbily. Celkově má hra slušnou atmosféru a až na již zmíněné technické obtíže jsem si hraní užíval. Na hře je podle mého vidět její přepracovávání kvůli názvu. Sice prý byla původně ještě kratší, ale stejně by mě zajímal původní Cecilův námět. Závěr hry mě také zklamal, mohl být mnohem propracovanější. Zmínit musí ještě manuál, který je hezky a vtipně zpracovaný. V dnešní době je Lure of the Temptress naprosto průměrnou záležitostí a hraní mohu doporučit jen ze zájmu o historii nebo tvorbu studia Revolution.
+18