Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Gears 5

  • PC 75
Hned na úvod musím uvést, že se sérií Gears of War mám velice povrchní zkušenosti. Část prvního dílu jsem hrál u kamaráda na Xboxu 360 a tamtéž jsem viděl úvod trojky. Dohrát sérii se chystám již déle a když na mě vyskočil víkend zdarma, bylo rozhodnuto. Přečetl jsem si stručná shrnutí děje předchozích her, ale pětka obsahuje i úvodní video pro začátečníky, takže to není až takový problém ani pro nováčky. Příběh bych si užil více s lepší znalostí univerza, ale i tak mě byl u hraní schopen udržet. Děj se posouvá velice častými cutscénami, kterých je sice na akční hru až moc, ale jsou slušně udělané.

U tohoto typu hry je důležitá samotná akce, která se zde povedla. Pocit ze střelby i boje na blízko je dobrý. Zbraně jsou pro sérii typické, jedinou výtku mám k ne-nutnosti je moc střídat. Skvěle funguje doprovodný robot Jack. Má opravdu hodně užitečných schopností a je radost ho používat i vylepšovat. Opravdu stojí za to najít všechny ultimátní upgrady. Jediné co není moc příjemné, je Jackovo svícení, vlastní baterka by posloužila lépe. Hra obsahuje dvě otevřenější lokace, které mi způsobem pohybu a využití připomněli první Rage. Nejsou moc rozlehlé ani otevřené a jejich hlavním úkolem je přivést hráče k vedlejším misím. Ty jsem splnil snad všechny, alespoň soudím dle mapy. Jde o celkem krátké úkoly, ale odměna za to rozhodně stojí. Kampaň jsem si užil, jen mohla být delší. Hrál jsem necelých 15 hodin včetně vedlejších misí, tutoriálu, mnoha cutscén a nalezení cca 80% sběratelských předmětů. Ty mě mimochodem bavilo hledat a jde o jeden ze dvou důvodů proč se ke hře vrátit po projití předchozích dílů. Druhým je zkusit jiný konec, který nejspíš následuje, když zachráním jinou postavu.

Grafika je pěkná a s hraním jsem neměl žádný problém. Hrál jsem tedy pouze sám, na co-op jsem nikoho nesháněl a další módy mě nelákají. Již u několika her mě napadlo, že je škoda neprodávat single a mulťák i zvlášť. Prostředím se mi nejvíce líbily mise ve třetím aktu. Zklamala mě naopak finální mise a souboj, jejích epičnost moc neodpovídala stylu hry. Hra tak vlastně splnila má očekávání akční oddechovky se zajímavým světem. Což bohužel znamená přidání všech dílů do plánu. Ale aspoň je na co se těšit vzhledem k lepším hodnocením.
+16