Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Congo the Movie: Descent into Zinj

  • PC 60
V této rozporuplné adventuře z roku 1995 hráč následuje expedici z filmu. Postup a zážitky jsou podobné, pouze okořeněné o hádanky, hlavolamy a bloudění. Doporučuji film shlédnout před hraním, rozhodně to pomůže atmosféře. U hry ve které je dost filmových sekvencí, ale zamrzí nepřítomnost herců z původního filmu. Obtížnost není vysoká, nenarazil jsem na žádné vyložené nelogičnosti. Nepříjemná je navigace člunu, tyto pasáže jsou vyloženě pokus omyl. Povedené je používání "moderní" techniky - analyzování obrazů, počítačový překlad a nahrávání zvuků. Tento prvek je zpracován povedeně a je příjemně rozložen do celé hry. Umírání je poměrně časté, ale hra vás sama vrátí vždy jen kousek zpět, takže to nijak nefrustruje. Dobrý nápad je také interakce s gorilou Amy, o to více pokud jste si ji oblíbily ve filmu. Velké navázání na uzavřený film bohužel znamená, že příběh ničím nepřekvapí.

Technické zpracování je slušné, s hrou nejsou problémy. Grafika je poměrně slušná. Většinu filmečků sledujete přes svůj komunikátor a tím pádem logicky v malém okně. Díky tomu není jejich kvalita nijak děsivá ani dnes. Congo jsem si chtěl zahrát od doby co jsme četl recenzi ve Score. Jsem rád, že jsem se k tomu konečně dostal, ale hra je bohužel stejně průměrná jako film. Ničím neurazí, ale ani nenadchne. Po dohrání jsem se vrátil ke knize od Michaela Crichtona a bavil se stejně jako před lety. Kniha je každopádně lepší než film nebo hra.
+16