Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Josef

Josef

Invalidní publicista / talentovaný paznechtář • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Of Orcs and Men

  • PC 60
Nepamatuji se na příklad, kdy by mě nějaká hra tak štvala a já ji přesto začal mít dost rád. Orcs and Men se hraje příšerně. Každý level je vzor všech koridorů, jeden jako druhý, jen s jiným grafickým kabátkem a nepřáteli, naprosto bez nápadu. Souboje umožňují zastavení času a rozdělení příkazů, podobně jako třeba KoToR, ale utápí se v chaosu. Jsou nepřehledné, smysl drtivé většiny různých variant útoků vůbec nepochopíte, ergo ani nevyužijete, a ve výsledku jen čekáte na náhodný výsledek krkolomné bitky. Postupem jsem se sice naučil pár schopností využívat (Styxovo poškození brnění), ale bylo to jen pár kapek v rybníku prudy. RPG systém moc možností nenabízí a neměl jsem ani dojem, že by hru zvlášť ovlivňoval. Jediný slušný kus gameplaye nabídlo Styxovo plížení a možnost zbavovat se nepřátel stealh způsobem – i to ale jde jen v některých situacích a do omezené míry.

Hru jsem nesmazal a dohrál jen kvůli příběhu, respektive postavám. Setting je drsný a z pohledu hlavního hrdiny – orka Arkaila, jde o jakousi fantasy dystopii. Atmosféra bídy a zmaru byla příjemně cítit. Hlavním a výhradním kladem jsou dialogy mezi zelenou bestií Arkailem a jeho šeredným kumpánem Styxem. Mají šťávu i vtip a oba bad-ass borci jsou také skvěle dabovaní. Oba také svojí živostí dávají jinak vcelku běžnému příběhu šmrnc a byli důvodem, proč mě bavilo jej sledovat. Cynický hláškař Styx se pro mě stal jednou z možná nejlépe udělaných herních postav vůbec. Konec konců i proto si asi vysloužil vlastní spin-off. Je vážně škoda, že hra je tak mizerně udělaná, protože kvůli tomu spousta lidí o tuhle prima dvojku přijde.

Pro: setting, Arkail a Styx

Proti: hrozný gameplay

+24