Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Josef

Josef

Invalidní publicista / talentovaný paznechtář • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Death Gate

  • PC 95
Objevování u nás málo známých her od Legendu je neskutečný zážitek. Death Gate například je neuvěřitelný skvost. Založený na skvělém hutném příběhu, díky kterému celá hra působí velmi soudržně, veškeré dění smysluplně a motivovaně (což u adventur nebývá zase tak obvyklé).
Okouzlující grafika nás obšťastní několika originálními, rozmanitými a nádherně vykreslených prostředími, plnými živoucích postaviček. Do takového světa (respektive světů;-) je pak radost se pořádně zavrtat a užívat si bohatou interakci s prostředím i dialogické žně. Atmosféra je sice mile pohádková, ale ne v tom lehkém nadsázkovém stylu. Drží si to i přes všechen humor jistou vážnost, takže se hra nijak neshazuje - to jí dodává hodně na síle.
Herní mechanismy jsou také důmyslně propracované, prvků je tu rozhodně více než ve standartních klikačkách. Obzvláště zábavné je potýkat se s možnostmi kouzlení.

V podstatě to můžu shrnout tak, že jde o dokonalý umělecký kousek.

Pro: příběh, herní systém, nádherná grafika, vtip, nápaditost, fantazie, logičnost, smysluplnost, radost z tak povedené hry

+26