Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
jones1240

jones1240

Ondřej / 21 let / ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

Chaos on Deponia

  • PC 75
Jsou to už dva roky co jsem naposledy hrál první díl této série, a ani já sám nevím proč mi trvalo tak dlouho dokopat se k pokračování, a musím říci že druhý díl nejenže lehce překonal mé očekávání, dokonce je i lepší než díl první.

Druhý díl navazuje přímo na díl minulý a my pořád máme za úkol zachránit Deponii před destrukcí ale aby toho nebylo málo tak má Goal poškozený datový disc a kvůli tomu si nic nepamatuje, samozřejmě to by nebyl Rufus aby všechno jako vždy nezkomplikoval a výsledkem je že Goal má teď osobnost rozdělenou na třech discích. No a na vás je to vše napravit a do toho opět zachránit Deponii.

Ihned na začátku si určitě všimnete že se nacházíme ve zcela nové lokaci kterou je Floating Blackmail Market, ráj podivných,ošklivých,nemytých,hrdlořezačských individuí, tato utopie pro podivná individua je rozdělená na vrchní a dolní, dolní je pro už zmiňované nekňuby přičemž vrchní je pro vyšší sortu lidí, která si může dopřávat ptakopysčí večeři při západu slunce. Musím přiznat že zasazení do nové lokace hře prospělo a Floating Blackmail Market nabízí poměrně dost zajímavých a hlavně hezky vyvedených zákoutí a míst. Bohužel Blackmail Market je jedinou velkou lokací ve které se budete pohybovat, ale ke konci hry se přeci jen podíváte i na jiná místa jako třeba Severní Pól či Porta Fisco ( jehož hlavní památkou je velice smradlavý bezdomovec, nebo je to jen špinavý hipster ?) apod. Jak jsem výše nakousl tak k těmto lokacím se dostanete až ke konci hry takže se může stát že vás po nějaké době Blackmail Market omrzí, i když je velice hezky zpracován.

Na rozdíl od lokací se ale nezměnila nádherná grafická stránka hry, kde skoro všechny lokace lahodí oku a no, je zbytečné to nějak dlouze rozvádět jednoduše ručně kreslená grafická stránka je na jedničku !

Poté humor a s ním i vtipné dialogy se podle mě dočkaly znatelného zlepšení a já se už od začátku skvěle bavil až nějak do poslední části hry. Ona hra stojí především na humoru který vtipný je, a trapných fórů je tu podle mě minimum, za sebe mohu vypíchnout třeba mluvícího robotického psa či robot v obchodě co se vás snaží přesvědčit že rozbité brýle opravdu pořád fungují. Podle mě si každý najde v Deponii to své jelikož kombinuje mnoho druhů humoru tak že tu najedete jak absurdní vtípky tak lehce vulgární či i na sexuální narážky dojde. Jednoduše každý si tu určitě najde to své. Dialogy jsou tedy povedené a čtivé až na pár momentů kdy se nějaký komentář Rufuse či jiné postavy po několikáté zopakuje. Bohužel vysoká kadence vtipů má jeden problém a to že se humoru přejíte (tedy já to tak měl) jak jsem zmiňoval tak už ke konci hry jsem si tak trochu přál ať to skončí jelikož už toho bylo jednoduše moc, a ze mě počáteční nadšenost upadla.

Dále co u humorných adventur bývá zvykem je poměrně velká obtížnost, která tu ruku na srdce také je, můžou za to hlavně občasní nelogičnosti či možnost sebrání jistého předmětu až po vykonání dialogu.

Skvělou stylizaci a humornou atmosféru podtrhuje velice povedený soundtrack který i obsahuje poněkud epické a dramatické skladby a i jako u humoru každý si přijde na své.

Charaktery jsou zpracované zajímavě ať už pár známých z minulého dílu, tak hlavně zcela nové postavy které jsou skoro vždy něčím zajímavé či vtipné např: Robot z obchodu, Německý velitel odboje či podivný číšník v restauraci co má démona ve sklepě ? No jednoduše je tu povedené ´´obludárium´´

Tak shrňme si to pokračování předčilo první díl ale pořád mám pocit že to jde ještě lépe, ale i tak je hra vtipná,hezká a hlavně skvěle graficky vyvedená, herní doba je tak akorát (kdyby byla delší asi bych snížil o 5% hodnocení, jelikož mě poslední půl hodina skoro nebavila). Doufám že třetí díl bude ještě lepší a já si budu moci Deponii zapsat mezi oblíbené herní série.

Pro: Všehochuť humoru,soundtrack,stylizace,postavy,lokace,dabing,dělka

Proti: Až moc velká kadence vtipů, místy obtížnost, menší chybky

+5+5 / 0