Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
JohnCZ

JohnCZ

Matěj B. / 23 let / ten, kdo Gordonům vyplácí dávky / Haratice (ČR - kraj Liberecký)

Komentář

Přejít na komentáře

Portal 2

  • PC 90
Druhému Portalu jsem moc nevěřil, protože jsem si myslel, že to bude jen další vynucené pokračování s cílem vyždímat peníze. Nakonec musím říci, že se jedná o dost velké překvapení a dle mého názoru o jednu z nejvymazlenějších hříček za poslední dobu, protože z ní přímo čiší nadšení tvůrců a smysl pro detail. Valve opět nezklamali!

Hra jako obvykle jede na Source enginu, který jsem měl docela problémy rozeznat, protože prošel pořádnými změnami. Grafická stránka je naprosto dostačující, textury jsou velmi ostré a stejně hra mi běžela naprosto plynule po celou dobu hraní, přičemž spadla pouze jednou jedinkrát. O tomhle si drtivá většina konkurence může nechat zdát. Vyzdvihnout musím pasáž ve tmě, kdy mi Wheatley svítil na cestu. Hra světel a stínů v této lokaci byla úžasná.

Logické hádanky byly vcelku jednoduché a díky kombinaci různých prostředí nepřicházel stereotyp. Snad jen v 8. kapitole byly některé místnosti o nervy, jinak je ale obtížnostně Portal hra spíše lehčí. Já osobně jsem měl radši akčnější a lineárnější části, než ty s rozsáhlejšími hádankami.

Ale co tvoří hru tak originální a lákavou, jsou rozhodně dialogy. Tento typ humoru mě NAPROSTO sednul. Místy jsem se i nahlas zasmál. Portal 2 je hra HODNĚ ukecaná, občas jsem až nestíhal číst titulky. Co věta to perla! Takhle inteligentní a vtipné dialogy nemají ani nejlepší současné komedie.

Celou story završil maximálně originální a velmi vtipný závěr s novou písničkou v čele. Rozhodně Portal 2 určitě zařadím mezi hry, na které budu rád vzpomínat. 90%

EDIT: Dohrán coop. Vcelku krátké a lehké to bylo. Také jsem čekal lepší rozuzlení. Jinak nemám výhrady. Stejně zábavné a napěchované hláškami, jako základní hra. 85%

Mimochodem, všimli jste si jisté podobnosti s filmem Cube?

"I'm in space... spaaaaaceeeeeeee"

Pro: špičkové dialogy a humor, hratelnost, skvělá a odladěná grafika, nižší obtížnost,originální a velmi vtipné zakončení, česká lokalizace, Want You Gone

Proti: nic významného

+35+35 / 0