Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
jazz1

jazz1

Mirek B. / 45 let / Letovice (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Absolute Blue

  • PC 75
Nemůžu říct, že by Absolute Blue měl byl tahákem z toho důvodu, jak vypadá. Žádné grafické orgie se nekonají, hra už má taky nějaký ten křížek na krku a podle toho na ni lze i nahlížet. Nikdo zde nenajde ani žádné úžasné melodie, i když je doprovodný soundtrack originální a techno hudbu tedy úplně nemusím. Hra nesnese srovnání ani s klasikami žánru, které vznikly o řadu let dříve a dnes jsou mnohdy považovány za kultovní.

Na druhou stranu se Absolute Blue dobře hraje, a o to myslím jde. Velkým pozitivem je zde možnost nastavení ovládání klávesnicí, joystickem nebo gamepadem, ale lze jej kompletně hrát i myší, každý si může vybrat, co je mu nejbližší. Primární zbraně jsou zde celkem tři, kromě základní zbraně jde použít něco, co střílí proudy zeleného sajrajtu nebo ohnivé koule. Zbraně se vyměňují automaticky tím, že proletíte bublinou příslušné barvy a mně už po několika chvílích bylo jasné, že oranžové bubliny se musím snažit míjet, ohnivé střely mi příliš neseděly nebo byly slabé proti některým nepřátelům. V některých pasážích, kdy se cesta před čumákem lodi výrazně zúžuje, nebo se mnohonásobně zvýší rychlost, se vyhnout skoro ani nejde. Zajímavá situace v některých levelech pak nastává, když se scrollování zleva doprava, jak jsme většinou zvyklí, náhle změní, a s lodí musíte manévrovat v opačném směru.

Na Absolute Blue je na první pohled vidět, že se na ní čas podepsal. Ona ani v době svého vzniku nebyla ničím výjimečná, ale dokázala mě přesvědčit, abych ji dohrál až do konce. A byl to příjemně strávený čas. Jak už kdysi zpíval Ondřej Hejma, "...modrá je dobrá...".
+11+11 / 0