Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Honza Vaníček

Honza Vaníček

22 let

Komentář

Přejít na komentáře

Mobil 1 British Rally Championship

  • PC 95
Mobil 1 British Rally Championship považuji za ten nejlepší Rally simulátor, jaký kdy byl vydán. Hrál jsem jej už jako malý osmiletý kluk a dodnes si pamatuji to nadšení, jaké provázelo mé první kroky v této hře. Díky tomu se tato hra stala moji srdeční záležitostí.

Ovládání vozů je naprosto špičkové, a to jak na volantu, tak i na klávesnici. Jízdní vlastnosti aut mi velmi vyhovovaly a díky tomu jsem boural minimálně. Výkonnostní rozdíly mezi jednotlivými rally speciály tu jsou viditelně znát, každé auto se trochu jinak chová a má jiný zvuk motoru.

Tratě jsou největším kladem této hry. Jsou pěkně dlouhé, rozmanité, okolí tratí je překrásně zpracováno. Při nočních etapách se mi moc líbily záblesky od fotografů. Celkový počet tratí je 36. Nejdelší trať měří 26,61 Km, nejkratší 2,02 Km.

Vozy jsou graficky výborně zpracovány a svým reálným předlohám se věrně podobají. Byl jsem potěšen, že ve hře je má oblíbená Škoda Felicia, se kterou jsem odjezdil celý šampionát a hned napoprvé jsem skončil druhý v celkovém hodnocení. Za zmínku jistě stojí také přítomnost Škody Octavia, se kterou je šampionát jednodušší vyhrát.

Šampionát jsem na třetí pokus vyhrál a zpřístupnil jsem si tím nové vozy kategorie WRC. Dalším modem je arkáda, kterou jsem ale nikdy nedohrál, obtížnost v ní je nastavena opravdu vysoko a k tomu všemu je nutno předjíždět soupeře na úzkých rally tratích (což samozřejmě hodně brzdí). Snad ji někdy příště dohraji :)

Celkem často mě během rally obtěžovaly různé mechanické poruchy, nejčastěji mi odcházela převodovka a pneu. Při nočních etapách bylo nepříjemné, když odcházela světla. Díky mechanickým poruchám jsem si nebyl nikdy jist zda skončím na začátku či na chvostu výsledkové listiny. Do hry to samozřejmě vtáhne pořádné napětí. Potěšilo mě, že neviditelné soupeře také obtěžují různé mechanické poruchy, což zvyšovalo mé šance na dobré umístění v šampionátu. Za zmínku stojí také perfektní zvukový doprovod, jednotlivé vozy zní skoro stejně jako v reálu.

Pro: obtížnost, grafické zpracování, dlouhé tratě, přehledné menu, jízdní vlastnosti vozů, možnosti nastavení vozů, HW požadavky, mechanické poruchy, zábavnost, herní mody

Proti: nic mě nenapadá

+15+15 / 0