Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Han22

Han22

Martin Halilovič • 40 let • Brno (ČR - kraj Jihomoravský)

Komentář

Přejít na komentáře

Shadow Warrior

  • PC 80
Shadow Warrior byl na GOG zadarmo, takže jsem si chtěl dát replay. Bohužel na LCD se to rozkostičkované cosi fakt hrát nedalo a nakonec jsem zbaběle sáhl po verzi Redux. Ta vyhlazuje textury, přidává vyšší rozlíšení a pořádně fungující mouse look, ale jinak zachovává grafiku a náplň hry na 100%.

Takže jsem si užil další "dukovku", které v podstatě nic moc nechybí, jen je u mě ve stínu Duke Nukema nebo Bloodu. Příběh neexistuje, prostě jste drsný čínský bojovník Lo Wang, který jde po bývalém zaměstnavateli Zillovi ve 22 misích a toť vše. Kromě tří kratičkých filmečků zde nejsou žádné animace, záporák Vám na konci navíc uteče. Mnohem zaíjmavější je zasazení do čínského prostředí, které se promítá do všech aspektů hry.

Hra se odehrává v různých chrámech a tradičních vesničkách, ale i v moderních továrnách či městech a čelit budete nejrůznějšímu spektru čínských démonů. Ti mají i na nejlehčí obtížnost celkem slušnou palebnou sílu, jen mě tak nějak až na pár výjimek přišli úplně všichni stejní.

Zbraně jsou dost exotické. Nechybí samozřejmě brokovice (s dvěma módy), rychlopalné zbraně zastupují dvě uziny, jsou tu granátomet i přísavné bomby a samozřejmě raketomet. Ten má kromě standartních nebo naváděných raket ještě jeden bombónek - mocnou atomovku. Ta dokáže jedním výstřelem vypařit vše živé v celém okolí (většinou včetně Vás) a pamatuju si, když jsem to před léty viděl, spadla mi čelist. Exotiku zastupují rail gun, zajímavě řešená démonická hlava či lidské srdce, vyvolávající Váš klon. A protože jsme v Asii, tak nechybí tradiční šurikeny (nepřesné) či brutální katana. A přestože katanou naporcujete démona natotata, většina démonů Vás naporcuje dříve než k nim s katanou přiběhnete, takže jsem ji nakonec musel s lítostí odložit.

Náplň je tradiční oldschool. Sbíráte klíče, hledáte secrety (a tajná kola), postupujete k exitu, ale tvůrci to uměli ozvláštnit. Občas si sednete za nějaký to vozítko s kanonem (a většinou si ho musíte i opravit). Občas se mírně zaseknete v tom jak vlastně dál a musíte vyřešit nějaký drobný logický problém. Občas Vás překvapí nějaká ta interaktivní záležitost typu odpálení ropných nádrží.

A samozřejmě nechybí humor. Lo Wang háže suché hlášky, jako zdravotní bonus nacházíte čínské sušenky s ulítlými radami (měl bys zabít všechny obchodní společníky) i vtipy (neměl by ses tam škrábat), občas pobaví nějaký odkaz (rakev Jackieho Chana, tradiční Lara Croft a velmi netradiční Ninje želvy). Dostaly mě nahaté anime holky s ukrytým překvapením či králíci. Najdete hopsající králíky, šukající králíky i vražedné králíky :)

Zkrátka Shadow Warrior není úplně srdovka, ale je to vtipná, klasická 3D akce ze staré školy, která obzvlášť v Redux verzi nemůže nikoho urazit.

Pro: Humor a odkazy, tradiční střílečka, občasné logické úkoly a interaktivita.

Proti: Oproti Bloodovi či Dukovi trošku slabší.

+16