Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
ČR - kraj Plzeňský

Komentář

Přejít na komentáře

Titan Quest

  • PC 100
  • Switch 80
Po odehrání AC: Odyssey jsem zatoužil spláchnout trpkou pachuť nějakým povedenějším počinem z antického světa. Sáhl jsem proto na jistotu po své nejoblíbenější diablovce, vybídnut navíc v poslední době vydanými dvěma rozšířeními ze severské mytologie a Atlantidy.

Před příchodem Titan Questu (a druhé Mafie), jsem si nikdy nemyslel, že by bylo možné udělat 3D grafiku nadčasovou. Tento přívlastek jsem doposud přisuzoval výhradně 2D zpracováním - např. Heroes 3 či Baldur's Gate. Jaké bylo mé překvapení, když jsem si uvědomil, že Titan Quest je pořád audiovizuální špičkou ve svém žánru. Teď ovšem nevím, jestli je to natolik jeho kvalitami nebo ubohostí konkurence. Krásná grafika je ale dvousečnou zbraní. Zatímco Diablo se bezproblémově hýbe na Switchi ve skálopevných 60 snímcích, Titan Quest je místy dosti nejistý v kolenou; obzvláště pohyb někde v dáli na pozadí, který jsem před nějakými deseti lety na PC obdivoval, připomíná slideshow.

Zpět ale ke stolním počítačům. Hra se pere na moderních Win 10 slušně a není problém ji rozjet ve 1440p i vyšších rozlišeních. Hratelnost však připomíná poslech audiokazety. Znáte to, když jste si chtěli na kazetě pustit konkrétní písničku, stálo vás to nějaký ten čásek hledání a přetáčení. To vše změnil příchod CD a jejich stop. Otázkou je, zda ta jednoduchost je vždy ku prospěchu, protože v momentě, kdy si můžete kdykoliv pustit jen tu vaši jednu oblíbenou, začne se vám po čase přejídat, nehledě už na to, že si třeba nikdy nepustíte celé album tak, jak autor chtěl, aby vyznělo. V Titan Questu se nemůžete vrátit kdykoliv na libovolné místo, nemáte tu Nephalem Rifty, Adventure Mod a podobné berličky na rychlé levelování. Založíte zkrátka postavu a musíte s ní pěkně odběhat celý příběh. Nedaří se porazit nějakou mytickou bestii? No tak si jděte dál, ale až se budete chtít vrátit, pěkně pošlapete od nejbližšího města. Za mě rozhodně palec hore, jelikož si rád i ve hrách něco alespoň naoko zasloužím a nerad dělám z výborného steaku instantní kuřecí nářez.

Již jen ve zkratce vzpomenu skvělou kombinaci povolání postav, volnost v equipu (žádné "nejsi kouzelník, nepatříš do klubu hůlkařů"), solidní délku i povedené nejnovější přídavky. Do budoucna by se mi líbilo nestát frontu na Atlatidu mezi všemi těmi Larami, Indiana Jonesy, Kassandrami s Alexiosy apod., ale zvolit něco neotřelejšího (slovanská mytologie je taky propracovaná). Ale já vim, zas přifrčí nějací Aztékové nebo podobná cháska :-)

Pro: zajímavé zasazení, povedený audiovizuál, svoboda ve směřování vaší postavy

Proti: drobné propady fps

+26