Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Call of Duty: Modern Warfare 2

  • PC --
Tato série vyvolala davové šílenství, které prostřednictvím Modern Warfare 2 (šestého Call of Duty) vyvrcholilo do nejvyšších možných výšin. Po vydaní tak přišla menší sprcha, které až zas tak studená, kterak se mohlo zdát, ovšem nebyla. Mnozí očekávali od tohoto titulu příliš novinek a přitom bylo po úspěcích prvního MW jednoznačné, že koncept jednoduché, ale přitom svižné a na oko výtečně působící akce zůstane neprodleně zachován. Proč měnit něco, co funguje a co se hernímu publiku líbí?

Jasně, několik málo novinek do hry implantováno bylo, avšak možnost krýt se za štít, okoukaný bullet-time a tak podobně nepokládám za nějaké úchvatné vychytávky. Ocenil jsem nicméně adrenalinem napumpovanou jízdu na skútru a ve člunu, byť šlo a velmi krátkodobé zážitky, které v případě opakovaní již takový příval nadšení nespustí.

Příběh sice ze začátku zaujal a nachystány jsou i poměrně velké zvraty, nicméně celá zápletka na mě působila značně narychlo splácaně. Obsahuje i nějaké nesrovnalosti, ovšem nikdy v celé série Call of Duty nehrála tato kapitola první housle, takže i tady lze odpouštět.

Horší je to s délkou syngleplayeru, který je rovněž ďábelsky krátký. Na nejlehčí obtížnost lze hru dohrát za necelých pět hodin, což je pro případné zájemce o koupi jistě velká podpásovka. Multiplayer a Special Ops naštěstí značně hrací dobu prodlužují, a tak je o zábavu postaráno minimálně na několik dlouhých dnů, pro vytrvalce a pro hru více hráčů stavěné jedince i několik týdnů.

Grafické zpracování sice nenadchlo, nicméně o žádný propadák nejde. Dvojka běží na stejném enginu jako její předchůdce, avšak byl značně inovován. Absolutní pastva pro oči to tedy opravdu není, některé úrovně mně však přesto oslovily i po této stránce.

Suma sumárum je Modern Warfare 2 ucházející pokračování, které nepřineslo mnoho inovací, ale ten, kdo to čekal byl buď absolutně naivní nebo hloupý. Infinity Ward s Activisionem si totiž můžou gratulovat, neboť prodejní úspěchy jsou naprosto fenomenální a do firemní kasy se jim tak hrnou neskutečná kvanta peněz že by i strýček Skrblík mohl závidět.

Pro: Atmosféra, intenzivní akce, efekty, hratelnost a další

Proti: Slabá Umělá inteligence, málo novinek

+23