Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

OpenTTD

  • PC 90
Je to po mnoha stránkách vylepšený "starý a dobrý" Tycoon, takže za mě hru jsem si užíval nejenom jako nostalgickou vzpomínku na Transport Tycoon, ale zvesela jsem využíval nových vlastností, za zmínku stojí, např. uplácení městských úředníku. Pečlivě jsem budoval firmu a piloval strategii, jak být zhruba v prvních 11 letech, co nejefektivnější a získat startovací kapitál pro svou obchodní strategii.

Vrcholem mého snažení o co neejefektivnější strategii je, že nechám konkurenci do jisté míry býti uspěšnou a pak ji prostě zkoupím.

Osvědčilo se mi ze začátku získat, co nejrychleji a nejvýhodněji dopravu pro uhlí a to i za cenu zadlužení. Takže ze začátku masivně obchoduji po železnici s tímto přírodním produktem. Po získání kapitálu, se pak snažím o co nejlepší postavení ve městech s cílem masivní letecké dopravy.


Hra je velmi propracovaná do detailu. Správa vozidel a orientace ve městech je velmi dobrá, ale to už známe ze starého Tycoon(a). Osobně si prostředky začleňuji do skupin, abych následně měl možnost efektivní obnovy vozidel, což je z mého pohledu velmi zásadní akt ve hře.

Hra nenudí, je stále možné vylepšovat svou obchodní strategii. Dle mého lze hrát do "aleluja".

Pro: Starý dobrý Tycoon s mnoha novými vlastnostmi

Proti: Nic

+13