Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
David Müller / ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

FIFA 11

  • PC 90
Toto byla první FIFA, kterou jsem se již před vydáním chystal koupit na konzoli a zároveň snad moje první předobjednávka. Ovšem ještě předtím jsem si hned v den vydání stáhl demo. A to mne utvrdilo v předobjédnávce, protože bylo skvělé. Nejvíce se mi snad líbily vylepšené přihrávky a realističtější chování míče a pohyby hráčů, ovšem to byl jen kus toho, co mne čekalo v plné verzi.

Právě až po pořádném zahrání full verze jsem poznal všechny novinky a vylepšení. Za to snad nejlepší ze všech beru asi funkci Personality+, tedy jakési "dělení" hráčů a jejich atributy, které se zobrazují v jejich profilech. Vyznačenými atributy hráči doopravdy disponují a na hřišti je to znát, ale čeho jsem se právě u této funkce bál je přehnaně moc veliký rozdíl od ostatních hráčů. To se díkybohu nekonalo.

Nadále musím vypíchnout grafiku, která je opět o něco lepší, než v minulém ročníku (mluvím o PS3 verzi). Grafika je propracovaná do detailů, takže můžete vidět například i jednotlivé kolíky na kopačkách hráčů a podobně. Snad jedinou nevýhodou jsou trošku divné dresy, které vypadají jako z latexu.

Ostatní bych snad už zhodnotil jen v kostce, protože se bojím, abych přiblbe nekecal. Soundtrack je jako snad každý rok perfektní a vybere si z něj snad každý nejméně pár songů, alespoň já ano. Dále beru jako plus sjednocení režimů Be a Pro a Manager do jednoho režimu kariéry, do kterého přibyla ještě možnost hrajícího trenéra. Málem bych zapomněl na letos dosti hrozný český komentář, rád vzpomínám na minulý ročník, kdy byli Míra s Petrem méně aktivní v kecání a bylo pár chvilek ticha.

Ve zkratce se mi konzolová verze 18ého ročníku této série velice líbí a vyktl bych mu snad jen ty prapodivné dresy a komentář a tak dávám celkem vysoké hodnocení.

Pro: Opět o (veliký) krok blíže k opravdovému fotbalu, sjednocení hlavních režimů, soundtrack, Personality+

Proti: Trošku divné dresy, český dabing

+7