Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
David Müller / ČR - kraj Praha

Komentář

Přejít na komentáře

FIFA 06

  • PC 80
S FIFou 06 jsem se (jako s některými hrami na PC) poprvé setkal na PS2 a to v podobě dema přiloženému k časopisu OPS2, které jsem kdysi kupoval. Vydržel jsem u něj tenkrát hodně dlouhou dobu a pamatuji si, že se mi velice líbil soundtrack, ve kterým jsou podle mne stále EA velice dobří. Asi rok, či dva na to jsem vyrazil do Německa a opět se v jakémsi nákupním centru s FIFou setkal, tak jsem si ji na PC pořídil.

A opět jsem byl pohlcen soundtrackem a tak trošku i nostalgií. Co mne ale překvapilo nejvíce byla hratelnost, kterou měl tento ročník snad zatím nejlepší a všichni jeho prozatimní nástupci mu podle mne nesahají ani po kotníky.

Další věcí byl manager mód, v tom jste se samozřejmě ujali jednoho z klubů a trénovali ho a po sezóně jste ho mohli "vyměnit". Pokud jste ovšem začínali, tak u "horších" týmů a ty lepší typu Manchester Utd, Chelsea atp. jste si museli odemknout ve FIFa obchodě, což stálo veliké množství bodů. Tento systém podle mne dost prodlužuje hře trvanlivost.

Snad jediným, ale za to celkem velkým nedostatkem bylo až moc veliké "prosazování" hvězd typu Van Nistelrooy, kteří měli jakousi "zlatou" výdrž a pokud jste na ně šli s někým o něco horším dělalo vám to dost veliké problémy. Tento fakt by někdo mohl brát naopak jako plus, ale asi jen do té doby, dokud vám zlatý frajer nedá gól.

Pro: Grafika, soundtrack, hratelnost

Proti: Velké rozdíly mezi hráči

+5 +6 −1