Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

Tom Clancy's Rainbow Six

  • PC --
pamatuju jak mě tahle akce naprosto uchvátila, jen co se mi dostala do ruky. v tehdejší době se trochu prala na výslunní se SWATem. s kamarádem jsme se neustále překřikovali která z těch her je podle nás lepší... ale nic naplat, rainbow six měla fantastický spád, poutavý příběh co držel jednotlivé mise pevně u sebe a nedovolil vám přestat hrát, dokud jste se svým týmem finálně nepronikli až do obrovského komplexu hnízda společnosti vyvíjející virus určený k vyhlazení lidí a nezajmuli samotného šéfa. u jednotky u které se uvažovalo, že bude před první misí zrušena kvůli nepotřebnosti a malému rozpočtu to byl vskutku heroický výkon. nemůžu nezmínit famózní atmosferický hudební soundtrack, kterou hru doprovázel. naplánovat misi a sesynchronizovat všecky týmy aby vykonávaly svoji úlohu bylo nelehké, nicméně oproti pokračování, jež vyšlo o rok později - "rogue spear" šlo vesměs většinu map prolézt pouze s jedním týmem a bez dlouhosáhlé přípravy plánování, což byla trochu škoda. také se zde občas stávalo, že se týmy zadrhly o dveře nebo zaujaly nepřirozené pozice a např. otočeny zády ke dveřím byly nechtěně povražděny. teroristé též dokázali být nebývale přesní ve střelbě a střílet z otočky napřímo do hlavy, což znamenalo okamžitou smrt člena týmu. opatrnosti tedy v této hře nebylo nikdy dosti. ať tak či tak, tuhle klasiku doporučuji si zahrát, neboť si myslím, že zkrátka neomrzí.

Pro: skvěle větvící a gradující příběh prostupující jednotlivé mise, hudba, možnosti plánování, výzbroj, rozmanité mise od nehlučně průzkumných po tvrdě vyhlazující

Proti: občasné chyby/bugy v hratelnosti, neuvěřitelně přesná muška teroristů

+6