Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Chuck

Chuck

Petr M. / 46 let / státní sektor / Liberec (ČR - kraj Liberecký)

Komentář

Přejít na komentáře

Cold War

  • PC 85
Zajímavá stealth akce z pohledu 3. osoby odehrávající se v ponurém a šedém prostředí sovětských komunistických budov, včetně sovětských stráží oblečených do typicky širokých vojenských brigadýrek, to je Cold War.

Prostředí je v každé misi poměrně jednotvárné až stejné, ale z hlediska vystihnutí příběhu v tomto směru moc změn k lepšímu udělat nešlo. Arzenál zbraní není sice příliš velký, ale zbraně zde vydávají příjemně realistický zvuk, navíc, jak je řečeno v popisu hry, hlavní hrdina je šikula a z nalezených nepodstatných předmětů jako je plechovka, drát apod., dokáže vyrobit tzv. lákací zařízení, přísavné miny a spoustu dalších užitečných věciček, s nimiž to soupeřům jako jsou např. speciální jednotky Specnaz a další, dokáže náležitě znepříjemnit, čímž je oproti jiným herním hrdinům poměrně výjimečný, ale sestavování těchto věciček se mi zdálo poněkud nejasné.

Nepřátelé jsou poměrně neslyšící, nicméně přestože tuší, že je v okolí nebezpečí, za sebe, kde většinou stojíte, se neotočí, takže práce s nimi není příliš složitá, ale jakmile vás objeví a spustí palbu, jejich muška je nepříjemně přesná a po pár výstřelech téměř vždy smrtící, u specnazů, kteří jsou velmi dobře chráněni, to platí dvojnásob.

Jinak se hra dá velmi dobře užít, hlášky hlavního hrdiny jsou často vtipné a z hlediska děje se tu nuda příliš nedostavuje.

Zklamal mě jen závěr hry, kdy po vítězném boji následovala extrémně krátká animace s předsmrtnými uvědomělými bláboly sovětského pomatence, které po jedné větě byly useknuty a dál nenásledovalo absolutně nic a takové zakončení hry mi dost vadí, jelikož to hru znechutí a celkový dojem ze hry jde kamsi. Já se tím nakonec odradit nenechal, takže jsem si ze hry odnesl víc pozitivního.

Pro: kvalitně znázorněné prostředí sovětských budov, napětí, akční stránka, sestavování udělátek ze všeho

Proti: jednotvárné prostředí, složité sestavování udělátek, useknutý závěr hry

+16+16 / 0