Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentář

Přejít na komentáře

The Park

  • PC 75
Předně musím říct, že jsem The Park nehrál. Viděl jsem pouze Lets Play. Je to poprvé a naposled, co hru hodnotím podle Lets playe. A myslím, že je to velká výhoda. The Park se ve skutečnosti neliší od jiných horrových jednohubek. Ale ty nestojí buď nic, nebo maximálně 5 euro. Ano, tato hra musí mít zákonitě špatné hodnocení, protože to co nabízí, nestojí za tu cenu. Ani z daleka. Smutné ale je, že jinak se jedná o kvalitní jednohubku s dobrým příběhem a pointou – která je jasná, ale okolnosti a příběh jí krásně dochucují. Navíc mě dostává ta závěrečná odpornost, kterou jsem nečekal. Myslel jsem, že matka je na psychiatrii, ale ona zavraždila svého syna a ještě má tu nebetyčnou drzost předstírat, že se ztratil..

Každý by si měl položit otázku, jak by se mu hra líbila, kdyby do ní nevrazil necelé čtyři stovky. Myslím, že by mnoho lidí minimálně 20% přidalo.

Zajímavé je, že se jedná o něco málo krutější paralelu s australským psychologickým horrorem „The Babadook“, který vyšel o rok dříve než hra. (Bogeyman je však postava ze Secret World. Takže podoba čistě náhodná nebo je zde nějaký kruh inspirace?). Ale i jednotlivé narážky na dítě, kterému „někdo“ ubližuje a které se jakoby mimochodem vyhýbá matce... Někdy zřejmě věci vznikají mezi nebem a zemí, a tady to zřejmě vykrádačka nebude. Jen náhoda

Na závěr řeknu toto – hru si nekupujte. Za žádných okolností, tedy pokud nebude v 90% slevě. Koukněte se na ní. Budete z toho mít více, protože vám v hlavě nebude hlodat ten hlásek „400 korun v háji“. Hru hodnotím za její příběh a atmosféru. Pět procent navíc za to unikátní propojení s Jeníčkem a Mařenkou.

Pro: Příběh, atmosféra, pointa, herní Babadook

Proti: Cena, díky které je hra podceňovaná.

+4 +6 −2