Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Can

Can

 

Komentář

Přejít na komentáře

Black Mesa

  • PC 75
Rád jsem se po dlouhé době vrátil do světa Half-Life, i když jen v předělávce prvního dílu. Hlavně když jsem hrál jen dvojku a k prvnímu HL už se mi moc vracet nechtělo. Takže porovnávat originál s projektem Black Mesa úplně do detailů nemůžu. Proto asi nedokážu docenit kvality grafiky a hratelnosti, které hra měla v době vydání.

Ale to co určitě ocenit dokážu je příběh, zajímavé vyprávění a uvedení do děje před skvělým druhým dílem. I když jsem už vlastně věděl co se ve hře stane a nečekalo na mě téměř žádné překvapení, přesto zapojení příběhu do střílečky dnes stále moc FPS her nezvládá a v Black Mesa (HL1) se to určitě povedlo. Grafika je mírně vylepšená, není to nic z čeho by se člověk posadil na zadek, ale pro lepší pocit z hraní je to dostačující. Stejně tak ozvučení a fyzika mi přijdou mírně vylepšené, jen na druhý díl to za mě pořád nestačí...

V čem vidím hlavní problém jsou souboje. To že je hra poměrně těžká, když opakujete různé "skákací pasáže" jsem nějak přešel, ale že i souboje jsou někdy dost frustrující jsem po pravdě moc nečekal. Je to jen můj pocit, ale hlavním problémem je to, že nepřátelé jsou neuvěřitelně přesní i když jejich pohyb je naprosto nereálný, trhaný a nesmyslný. Druhý problém je, že ani na zásah z brokovnice nepřátelé prostě nereagují. A k tomu pomoc spřátelených NPC taky zrovna za moc nestojí.

Přesto jsem rád, že jsem si konečně záhrál ten počátek dobrodružství Gordona Freemana co už většina lidí zná, v novějším kabátku. Hodně tomu vděčím Herní výzvě, protože to byla jediná hra kterou vlastním, co má v názvu barvu a ještě jsem jí neměl dohranou. Takže těch 15 hodin co jsem ve hře strávil bylo fajn a snad se někdy dočkám i té poslední nedokončené úrovně Xen...
+17