Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
26 let • MADFINGER Games • ČR - kraj Jihomoravský

Komentář

Přejít na komentáře

Empty Horizons

  • PC 70
Na Steamu prej: "Kupte si to, má to dobrý příběh." Ha!
Vždyť je to červená knihovna jak cyp!
Předně:
1. Roztomilá dívka cestuje s urostlým, pohledným mužem. Check
2. Časté pasáže s "Cítila jeho pevné paže na... Cítila jeho teplý dech na..." atd. Check
3. Hl. hrdinka se tváří jakože odtažitě, ačkoliv každý ví, že by si to vlastně na nejbližší benzínce s tím mužem ráda rozdala. Check

Předvídatelné, u pár rozhovorů zavracíte oči a u některých pasáží je vám až stydno to číst.................. a pak přijde konec s takovým plot-twistem, který vás zaskočí nepřipravené a řekne vám, že jste to celou dobu vnímali špatně. Ne, nečekejte nic až tak závratného, ale neuvěřitelně zde zafungovalo, že se hra tváří celou dobu nějak (utvoříte si tedy určitý předsudek), aby vám to na konci vmetla do tváře. Mechanicky odklikáváte text, jen aby vás finální scéna vytrhla z latergie se slovy: "WTF is going on!"

Pokud si to navíc dáte celé ještě jednou (nebojte, můžete přeskočit, co už jste viděli), dostanete pár dodatečných scén a takový malý, after-creditový epilog, který vzhledem k tomu, co se ve hře událo, zanechává dojemnou, ale zároveň i velmi smutnou pachuť v ústech. Nerad to přiznávám, byl jsem trochu naměkko. Proto to relativně vysoké hodnocení.

PS: Je to kinetická novela. Odklikáváte zde jenom text. Nic vlastně nehrajete, ani se v ničem nerozhodujete. Je to jenom kniha s barevnými obrázky a hudbou. Pokud vám to stačí, směle do toho.

6. bod herní výzvy 2017
+12