Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 

Komentář

Přejít na komentáře

Numen: Contest of Heroes

  • PC 65
Numen je spolu s Inquisitorem jednm z 2 RPG, které Cinemax vydal v roce 2009. Obě hry mají pár podobných vlastností, ale jinak jsou dosti odlišné. Nutno říci, že Inquisitor je jednoznačně lepší.

Hratelnost je celkem dobrá, ale bohužel se příliš nemění a tudíž hrozí, že vás hra brzy omrzí. Abych hře nekřivdil, pár míst které hratelnost trochu oživí zde je. Jako třeba labyrint. Zase tolik jich ale není.

Lokací je ve hře dost a vypadají pěkně, ale není zde moc, co dělat. Tedy pokud pomineme questy. Ostatně Numen působí jako MMORPG s jedním hráčem. Tomu odpovídá i ovládání, které je velmi blízké hráčům World of Warcraft. V některých místech však dostane hráč volnost rozhodování, i když vaše rozhodnutí nebude mít prakticky žádný vliv, až na to, že dostanete vyšší či nižší odměnu. Rozhodovat se můžete hlavněv místech, kde potkáte jiného hrdinu.

Naštěstí má hra celkem zajímavý příběh, kterýse inspiroval ve starých Řeckých bájí a to včetně těch, které jsem měl nejraději. Přesto od děje nečekejte zázraky. Jedná se o klasický příěh hrdiny, který plní úkol který mu svěřili bohové.

Celkově se nejedná o žádný zázrak, ale hra mě zabavila a nelitoval jsem jejího zahrání. Znovuhratelnost však není prakticky žádná a tudíž jestli se ke hře někdy vrátím, tak až za dlouhou dobu, kdy si ji nebudu tolik pamatovat.

Pro: Zasazení, pěkné lokace, zabaví, v některých místech nelineární

Proti: Neměná hratelnost, lokace mohly být zajímavější

+12