Zoo Tycoon: Marine Mania

17.10.2002

rozšíření

V tomto druhém datadisku hry Zoo Tycoon se poprvé objevují vodní živočichové, jejichž počet se zastavil na čísle dvacet, tedy na stejném čísle, jakým je počet dinosaurů v prvním datadisku Dinosaur Digs. Čekají na vás kosatky, delfíni, žraloci, velryby a mnoho dalších vodních tvorů. Zoo Tycoon: Marine Mania obsahuje, podobně jako předchozí díly i něco jako encyklopedii všech přítomných zvířat, kde si můžete o zvoleném druhu přečíst jeho podrobný popis.

Pro vodní živočichy je třeba samozřejmě postavit bazény, které lze kombinovat i s částí výběhu na pevnině, což ocení zejména lední medvědi, tučňáci a vůbec všechny druhy zvířat, které kromě vody občas pobývají i na souši. Dále je třeba najmout speciálního ošetřovatele, který je oblečen v neoprénu a má kyslíkovou bombu. Ten má za úkol vaše rybičky krmit, léčit je a čistit jim vodu a kromě těchto dovedností má na starosti i pořádání show pro návštěvníky. Abyste mohli tuto show uspořádat, pak vedle obyčejné nádrže, musíte vlastnit ještě jednu nádrž menší, sloužící pro účely představení. Do ní vložíte různé hračky, jako jsou míče nebo kruhy pro proskakování a show může začít.

Do hry přibylo i množství atrakcí určených návštěvníkům, od restaurací a různých obchůdků s dárky, přes jízdu na delfínech a šlapadlech, až po žraločí tunel.

Příjemné rozšiření původní hry i dinosauřího datadisku, které přinaší tentokrát rybičky, ryby i mořské savce. Rybičky předvádějí různá vystoupení, které láká návštěvníky. Hra rozšiřuje možnosti i pro původní zvířata z původní hry. Tentokrát se mohou stavět nádrže aji pro lední medvědy, krokodýly a jiná zvířata. Tím jsou zvířata ještě spokojenější.

Samozřemě i kosatky, delfíni či úhoři měli různé požadavky, jak hloubku nádrže, tak na různou podvodní a vodní vegetaci. Přibyl opět nový ošetřovatel-potápěč. Uklízeči mají novou aktivitu - opravit filtr nádrže. Když se poškodil, nádrž se okamžitě nečistila a obyvatelé trpěli.

I zde se objevují zajimavé zvířata na chov. Teda, já objevil jen jedno. A to je mořská panna. Její chov je náročný, mám pocit, že ani nejde aby měla mládě. Ale příjemně zpivá, což dotvaří atmosféru.

Pro: Různé ryby, rybičky. Vystoupení pro diváky, spousta nových objektů, chov mořských pan.

Proti: Opět časem stereotyp, panny nemají mláďata.