Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Z

Z
78

Diskuze

@Longin (22.04.2021 19:18): Tak prý má verzi ze Steamu, ale jediné pojebání je prý to, že přes tuhle verzi nejde multiplayer, jinak je vše ok. Na multi ale jde prý klasická DOSová verze přes DOSBox.
Podařilo se mi doma vyhrabat starou originálku Z95 a zálohovat si to na obraz...bohužel zjištuju, že dneska není žádná možnost, jak to pod Win10 rozumně zprovoznit. :(
Mohl by někdo poradit (klidně přes SZ), kde splašit původní hru (Z95 + expansion)?
Nemyslím ty naportovaný sračky z telefonů na Steamu a GoGu...
[neexistující komentář]: komentář vo howně! Asi ti dám mínusko!
[neexistující komentář]: Pěkný a výstižný komentář. Z se opravdu povedlo, ale ten pohyb jednotek se někdy opravdu hodně táhnul. A širší rozmanitost misí by taky celkem bodla. Nicméně to, že se nestaví a je možnost obsadit budovy a stroje, je celkem unikátní koncept.
Jako malej (96-98) jsem měl neskutečný problémy se dostat přes zimní mapy. Podobný problémy jsem měl i se Starcraftem. A to jenom díky tomu, že jsem tvrdohlavě razil pořád tu samou taktiku. Ztko jsem myslím dohrál do konce až teprve někdy na střední a teď před pár týdny znovu.
Mise hotové za 5 -15 minut, 20 minut max. Ono když dostatečně pochopíte AI u všech jednotek (nejenom nepřátelských), využijete maximum z ovládání pomocí mezerníku, tak se například s Light tankem dá zničit Medium tank. S Heavy metalem není problém se prostřílet až k nepřátelský pevnosti ve stylu Blitzkrieg :D.
Z je prostě nostalgická srdcovka - nevím, jak bych to hodnotil dnes.
Mimochodem je tu někdo, kdo dohrál dvojku?
@Karasman (27.11.2016 19:44): Ved to cele zalezalo iba od prvych cca. 10-12 minut levelu, ak si save/loadol a vyhral zaciatocny assault tak uz si mal 100% vyhru zarucenu, akurat to bola otazka casu.
Ak si prehral zaciatocnu fazu tak si prehral uplne, cely problem bolo prvych 10 minut hry potom uz si len musel vyhrat.
(Dohral som ako povodnu DOS verziu (CD-RIP :-D samozrejme) vo svojej dobe tak STEAM verziu pred par mesiacmi).
Respekt všem, kteří tohle dohráli. Tohle pro mě vždycky byla jedna z nejtěžších her (teda ta původní DOS verze, jinou jsem nehrál).
Pokud vím, tak existujou dvě verze - první dosová a Z95.To co se dalo tady v ČR sehnat jako originálka před miléniem, tak to byla dosová verze.
Z95 byla určena čistě pro Windousácké API a dala se rozjet jenom na 95/98/ME. Tato verze moc rozšířena nebyla (dneska ji samozřejmě najdeš na warezu bez problému) a oproti té dosové měla ještě 15 bonusových misí navíc. Co se týče hratelnosti, tak měla pasivnější AI a mírně překopané statistiky některých robotů.
Co vím, tak Z95 použili jako výchozí verzi pro ty různé remaky, co všichni hrajou na Gogu či Steamu, ale vývoj se nějak zastavil a momentální verze stojí za hovno - naslibovali tuny funkcí, ale jakmile přišly prachy, tak skutek utek.
Jestli chceš původní zážitek, tak si sežen dos verzi a hrej to na Dosboxu - takhle jsem to nedávno dohrál. POkud chceš zkusit i ty bonusové mise, tak si sežen Z Expansion XP, což je nějakej ruskej fork a funguje to líp, jak ty šmejdy z GoGu/Steamu.
Pokud si chceš zahrát multiplayer, tak tě odkážu na Zod Engine.
Dohrál jsem Steam verzi hry. Chápu správně, že je to nějaká jiná verze, než kterou jsme hráli před lety?
no ano, tam šlo vždycky o to, že pokud si v prvních minutách si nedokázal udržet polovinu nebo víc sektorů, tak ztrácelo smysl misi dál hrát a následoval reset.
Myslím, že tohle byla vůbec první strategie, kdy jsem musel ustupovat a vzdávat se sektorů pro protiútok a větší ofenzívu, což pro některý hráče tehdy ta myšlenka ustupování přišla naprosto nepřípustná. :D
@Longin (19.07.2013 09:48): Podla mna je to len a len o uplnom zaciatku, ak uspesne prezijes cca. prvych 10 minut tak uz nemozes prehrat ak neurobis nejaku totalne dementnu hlupost.

Ale samozrejme hra je to zabavna, hraval som ju aj presiel celu a mal som ju rad.
Okey děkuju. Je vidět, že nejsi psychicky labilní jako já :D Kvůli mínusku bych byl smutný, true. MP klidně zahraju, stačí napsat pm a asi mě rozneseš, protože ja MP nikdy nehrál :) Prvně jsem Z hrál na PSX, když mi bylo 8 a pak teprve nedávno na PC.
Tak já mám Z propařený skrz naskrz (=>pure srdcovka), projeté projekty komunity na zzone atd, tak jsem si rýpl do tebe, protože hodnotíš hru na základě odehrání některé její části. Zkoušel si ten datadisk, multiplayer? Můžeme se na prázdniny domluvit a dát si pár MP matchů a já ti ukážu jak mi stačí mezerník a myš na to, abych tě roznesl :-)
A když ti to minusko tak strašně vadí a nebudeš moci kvůli tomu spinkat, tak já ho beru teda zpět no. Jen až příště budeš někomu hodnotit jeho uvařené jídlo, tak to nezapomeň sníst celý a nevyžírej jenom maso z omáčky ;-) Tímhle stylem hodnocení se nese většina komentářů tady na DH, ale kdybych měl každého takhle ohodnotit, tak se nedoklikám.
To, že nepíšu komentáře, je z časových důvodů a mých gramatických znalostí češtiny.
@Longin (20.05.2012 13:11): Já bych nepsal tak jedovatě, kdyby si to mínus obhájil něčím co má hlavu a patu. S něčím se děláš hodinu, aby si lidem připomněl Z a ty ačkoli máš hru rád stejně jako já, tak jé hele jemu tam chybí nějaká blbost, dáme mínus a ještě mu něco provokativně napíšeme že.. Děkuji.
@Longin (20.05.2012 13:11): Díky za stránku .. nicméně já bych si memoroval levou stranu, pravou stranu a prostředek. Nemusel bych klikat přesně na bod v minimapě kam chci přejít obrazem. Nebo ty mi skutečně chceš tvrdit, že tobě vyhovuje když zmačkneš mezerník a tobě na skupinu útočí heavy tanci, potřebuješ své nějak rozestoupit nebo posunout, jenže když klikneš, tak se přesune celá skupina, protože nemáš označené tu část kterou chceš, protože to nejde označit (musíš si vyndat shiftem po 1 jednotce, ale než to stihneš udělat tak o tu armádu většinou příjdeš) a chceš tvrdit že toto je lepší než si hodit co si vybereš na jednu klávesnici, tomu doufám sám nevěříš.. Když je toho víc co se ti nelíbí, tak mi to napiš a nechvástej se jen :) Znáš i jiné strategie kromě blizzardovek a CaC? Koukám, že sám nikdy nic nenapíšeš a jen rozdáváš mínuska, dobrý přístup.
@Elf (20.05.2012 13:00): tak já toho víc s čím bych nesouhlasil ve tvém komentáři :-) Kdybys pochopil všechny možnosti ovládání, zkusil si datadisk (!) a multiplayer (!!!), tak bys jistě změnil názor.
To že makro v Z není tak komplexní a není podle tvých představ ještě neznamená, že někomu jinému vyhovuje dnešní principy maker ve strategiích. Tohle není CaC nebo War3/SC1/2, protože nemáš čas si memorovat "ech na tý dvojce jsem si nadefinoval plamenometčíky nebo tyhle dva jeepy"?
@Longin (20.05.2012 12:14): To ještě dokáže akorát naštvat když v rychlosti pošleš několik jednotek na jedno místo (oni se ti automaticky hodi do skupiny) a pak chces ovládat jednu z nich, tak je všechny musíš shiftem postupně vyndávat. Tohle možná makro je, ale dá se to tak brát, když je spíš více k neužitku?
Elf - ve hře jsou "makra" -_-
když si označíš skupinu jednotek a pak klikneš na jednu z nich nebo zmáčkneš mezerník, tak se ti opět označí celý skupina
Zetko hraju už strašně dlouho, dohrál jsem ho nesčetněkrát, stejně jako vy. Neexistují ke stažení nějaké extra mapy, nebo úrovně? Díky za odpověď
Tigi vynikajici pozorovaci schopnosti. Je to presne tak, jak jsi napsal.;-)