Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@pajmič (29.11.2019 13:09): Tak to chápu, ale já mám slabost pro 90kové VN (vlastně i anime), takže Yu-No bych rád dohrál i v originální podobě. No a tento rok udělalo velký dojem také Ushinawareta Rakuen. Takže kvalita tam je a je z čeho vybírat (Desire, Snatcher, Kanon...). Jen je to jak s jRPG, nejde to hrát (číst) stále a obvykle to zabere více času než běžná hra. Takže resty se logicky jen kupí.
@Drolin (28.11.2019 23:54): To, že v tehdejší době byl ten nápad se získáváním předmětů v jiných realitách novátorský a originální, asi popírat nelze. Ale mohlo to být v tom remaku dovedeno mnohem dál a ona "player agency", která je zde minimální, ten koncept mohla vytřelit až na Měsíc.

Já budu rád, když dočtu ten remake, do originálu se mi vůbec nechce, hlavně proto, kolik restů musim ještě, nejen v dimenzi VN, dohnat.
@pajmič (28.11.2019 21:24): Díky. Ber to tak, že to byla jedna z prvních (velkých) novel, která to tak mělo. Prakticky sice jde o začátek a následně menší větvení v rámci route, ale pokud nečekáš Zero Escape tak to je myslím zcela v mezích. Zase druhý extrém, Clannad, kde se vybírá z každé "prkotiny" také není to pravé. A protagonistu mám rád, právě někdy má i sebereflexi a po traumatické události již poprsí nebo stehna komentuje jinak! Prostě příjemná hra, při jejímž čtení se člověk usměje, ale občas je i napjatý co bude dál.

Nicméně hudba je právě oceňovaná a já ji mám rád, jako u originálu. Ale do nějakého pomyslného "TOP" hudby z vizuálních novel ji také neřadím. A ano, někdy hraje trochu v nesprávnou chvilku. No já se těším na návrat do originálu, nyní se zkušeností z předělávky by to mohlo být ještě zajímavější.
@Drolin (komentář): Hezky napsaný komentář, leč s ním nemohu vůbec souhlasit. Na téhle novele je toho tolik špatně, hlavně ona "rozvětvenost" je jen bulšit gimmick. Hra je vesměs lineární. Jo, kdyby si hra/hrdina pamatoval události, které prožil, než se vrátil na začátek a vše se jen neresetovalo, to by bylo jiné kafe.

Protagonista není drzý, je to adolescentní postpubertální pakoň, jenž trpí bipolární poruchou osobnosti. V jednu chvíli řve jako malá holka, protože někdo vedle něj pošel a o scénu později vtipkuje o poprsí své kámošky. Překvapuje mě, že si nezmínil hudbu, která nejenže je zapomenuti hodná, ale trpí stejným syndromem jako hrdina - při dramatický scéně hraje v pozadí "dont worry, be happy" song.

Ale souhlasím s tím dabingem a čas od času se nějaký ten džouk i povede. Zatím mám za sebou dvě cesty, které mě teda dost nenapumpovali těšingem na další.
Ten způsob ukládání je dosti interesantní. Hádám, že tak byla řešena omezená pamět pc 98? Pokud je tomu tak, docela mě mrzí, že se tvůrci neodhodlali k běžnému save systému.

Jinak originál jsem nehrál, ale z toho mála, co mám odehráno, je vidět, že to má více jak 20 let.
Trochu jsem se bál grafiky, ale nakonec se mi to docela líbí. Sice to není cool PC-98 styl originálu, ale špatné to není.

A hudba je zatím také vkusně modernizovaná, ale jde zapnout i stará.