@Fritol (12.09.2020 12:59): Jo jo, to tak byva. Obcas k nam do obchodu nekdo donese nejakou takovou hru kterou krabicove vydal nekdo dalsi. A pozaduje vic penez na vykup, a kdyz se na to netvarim moc pozitivne zacne byt vztekly :)
@Fritol (12.09.2020 10:54): Hezky, ale je to limited run games. Tudiz takovy jakoby trosku fejk :)
Neco jako Porsche ktere ale nedelalo Porsche, jen to nekomu zadali udelat. Ale lidi si tehle third party edic z nejakeho duvodu cenni, takze to v konecnym dusledku asi obecne nevadi, obvzlast kdyz nejaky original neexistuje. Ale ja trosku na tyhle edice koukam skrz prsty, obvzlast u Nintenda kde se na tu znacku hledi vic nez u jinych konzoli.
Docela fajn, že za každý charakter je průchod hrou docela odlišný (co jsem si tak spěšně vygooglil), například se liší nějaké příběhové sekvence a především některé boss fighty jsou odlišné zcela (nejvíce rozdílů má asi ta odblokovatelná postava, která má podle všeho i vlastního final bosse), možná stojí za úvahu si to zkusit dohrát za všechny postavy, ale nevím, kdy se k opakovanému hraní dostanu.
Zajímavé mi přijde, jak jsou ostatní postavy, za které zrovna nehrajete, zakomponovány do příběhu ostatních, to se taky zrovna často nevidí.
@Isair (21.06.2020 20:58): Já mám Ys sérii rád hodně (a to jsem ji objevil poměrně pozdě, jakkoli jsem první díl znal podle názvu už z dob, kdy jsem se díval kolem roku 2000, jaká historicky vycházela RPG). Otázkou je, co je vlastně nejblíže k Origin, když Origin se celá hra odehrává v jedné věži, zatímco v ostatních dílech cestuješ po krajině.

Ke Xanadu Next jsem přistupoval stejně, takové divné Diablo, nějakou dobu mně trvalo se do něj dostat a pak jsem jej dohrál na jeden zátah. A ano, Ys série má něco specifického, co se nevidí tolik ani u jiných Japan ARPG.

1+2) První dva díly (Ys: The Vanished Omens / Ys II: Ancient Ys Vanished - The Final Chapter) vyšly jako Ys I & II Chronicles+
3) Ys III: Wanderers from Ys (jediný díl, kde vidíme Adola z boku), PC remake Ys: The Oath in Felghana (pohled klasicky 3d)
4) Ys IV: Mask of the Sun (pohled jako v prvních dvou dílech), PC remake Ys: Memories of Celceta (pohled klasicky 3d)
5) Ys V: Ushinawareta Suna no Miyako Kefin (SNES), PC remake neexistuje
6) Ys VI: The Ark of Napishtim, PC verze se od původní PS2 verze neliší principielně (pohled je stejný), ale jsou přítomna určitá vylepšení typu fast travel, vyšších rozlišení nebo achievementů
7) Ys Origins
8) Ys Seven, původně na PSP, na PC opět ne principielní rozdíly typu odlišného pohledu, ale technická vylepšení
9) Ys VIII: Lacrimosa of Dana, na PC ze začátku dostala dost kapky za kvalitu portu, teď už si není na co stěžovat
10) Ys IX: Monstrum Nox, zatím pouze PS 4

Jinak na série je asi nejlepší speciální Mobygame funkcionalita
@Phoenix (21.06.2020 19:59): Díky za info. No se sérií jsem teď začal, nicméně zatím měl v plánu pouze The Oath in Felghana a The Ark of Napishtim, které mě na první pohled zaujaly nejvíce a asi budou mít i nejblíže k Origin, které mám teď rozehrané a nehraje se zle.
Ale právě teď jsem si všiml těch remaků jedničky a dvojky, které mě taky zaujaly, čili jsem je přihodil do "to play" listu.
Ty ostatní komplet 3D third person díly mě už tolik nelákají, byť si k nim možná najdu cestu, až dohraji výše zmiňované.

O Xanadu Next jsem slyšel, ale na první pohled mi přišlo jako takové nepěkné Diablo, pročež jsem se jím dál nezabýval, možná se na to podívám.
U YS série se mi líbí, že je spíše inspirování Zelda sérií, čili má takový ten specifický Nintendo/Gameboy feel, který se na PC tolik nevidí.

Docela blbě se v tom orientuje, ale někde jsem si našel, že na PC jsou k dispozici všechny díly kromě pětky, že? Jakkoliv se jedná tedy zpravidla o remaky, nikoliv originály starších dílů (které mají právě zmatečně jiné podtituly).
@Isair (21.06.2020 19:07): Jsou to v podstatě mechanicky (hlavně stran boje) dost jiné hry. V remake jedničky a dvojky je tzv. bump combat, kdy na nepřítele aktivně neútočíš, ale jakmile se jej dotkneš, tak se spočítá vzájemné poškození v závislosti na vybavení, ale třeba také směru, ze kterého útok přišel (např. hlavní hrdina dostane vyšší poškození, pokud útočí na nepřítele čelně, v porovnání se situací, kdy útočí z boku nebo zezadu). A nejsou 3D, připomínají mi zpracováním spíše věci z GBA/SNES (vzhledem k tomu, čeho a jak starého jsou remake, celkem logicky).

Já jsem se jim docela dlouho vyhýbal právě kvůli stylu boje ... ale jednou jsem se do nich zakousl a už mě nepustily (dohrál jsem oba díly hned za sebou). Jedničku jsem dohrál za sedm hodin a dvojku za devět, jsou to kratší hry než Origins, Felghana, Napishtim, Celceta nebo Seven, kde mám nahráno od 15ti do 35ti hodin.

Pokud máš rád sérii Ys, směle do toho, pořád se jedná o strašně chytlavá ARPG, která velmi dobře odsýpají (8/10). Podobně jsem byl nakonec nadšený z Xanadu Next od stejných vývojářů.
Začíná to být docela chytlavé, rozjezd poměrně nezajímavý, jednoduchý a příliš přímočarý, ale postupně hra začíná nabírat na obrátkách :). A boss fighty jsou dost fajn.

Btw, hrál tu někdo Ys 1 a 2, resp. jejich remaky? Koukám, že na DH ještě nejsou přidané.