Yaiba: Ninja Gaiden Z

18.03.2014
21.03.2014

Yaiba: Ninja Gaiden Z je brutální hack 'n slash rubačka a současně spin-off k sérii Ninja Gaiden. Tvůci si jako hlavní postavu zvolili ninju Yaiba Kamikaze, který byl mezi poraženými a zabitými nepřáteli hrdinského Ryu Hayabusa, hlavní postavy původní série. Tělo mrtvého Yaiba bylo nalezeno organizací Forge Industries, která jej oživila a useknuté a chybějící části těla nahradila mechanickými implantáty. Yaiba svoluje ke spolupráci, aby se pomstil Ryuovi a našel epicentrum mezitím se šířící zombie epidemie.

Autoři vytvořili rychlou a dynamickou hru zaměřenou především na akci samotnou. Bez delších okolků se na vás valí hordy zombie ze všech stran a váš postup hrou za sebou zanechává hromady jejich těl a hektolitry prolité krve. To vše se děje převážně s pomocí zlomené čepele japonské katany a kybernetické paže schopné drtit a čtvrtit nepřátele zaživa. V průběhu kampaně se setkáte s řadou různých typů nepřátel od řadových protivníků přes strážce úrovní až po obrovské bossy. V jejich likvidaci vám budou nápomocna za sebe řazená komba a Bloodlust režim umožňující decimaci několika nepřátel v rychlém sledu za sebou. Jednoduchý systém levelování vám dovolí investovat body ze zabitých nepřátel do vylepšení několika vlastností.

Charakteristický je pro Yaiba: Ninja Gaiden Z jeho vizuální cell-shadový styl a neurvalý humor táhnoucí se s hlavní postavou všude tam, kam se pohne.