Tak dohráno. Skončilo to nějak dřív než jsem čekal, to se mi málokdy stane že vidím závěrečné titulky tak nečekaně:) 35h, ale spoustu času zabraly běhací vedlejšáky. Nové postavy se můžou vyvrbit, ale tady se moc neprojevily a nezaujaly, civilní lokace jsou shodné s jedničkou takže objevování nic moc. Pořád mě to bavilo, ale jednička byla taková nabitější. Většinu skillů jsem si vůbec neotevřel, souboje byly naštěstí dost jednoduché, i když pravda na konzoli to muselo být otravnější (na emulátoru ukládání kdekoliv),
@Charllize (24.04.2023 01:58): Funguje naprosto perfektně. Už jsem na druhém CD.

@Solidor (05.05.2018 16:27): Ten vizuál mě také štve. Ty původní postavy měly svá specifika, ale byly svý. Ale změna mě fakt zklamala. Ty souboje zatím nejsou tak hrozné. Ono to vypadá zdlouhavě, prostě tisíce životů, což bylo v jedničce výjimečné. Ale je to o kombinaci a použití boosteru. A když kombinaci nevím, tak Kosmos se speciálkama to dá docela rychle. Ale třeba ještě bude pasáž, kde se mi to taky přejí. Hlas Kosmos je pořád stejný... ED: Asi proto, že hraju s japonským:)

Jinak se chci zeptat, koukali jste se na  Xenosaga: The Animation (2007)? (https://www.csfd.cz/film/523398-xenosaga-the-animation) Je to uploadlý na YT.
@Red (24.04.2023 00:55)

Description: Upscaling can cause some surfaces to turn black.
Workaround: Use the "Disable Safe Features" option for 1.6. Use fractional upscaling multipliers (2.25/2.5/2.75/etc) for v1.7.3425+.
@Ringo (23.04.2023 22:44): Blbý je, že na emulátoru mám při zvýšení rozlišení grafický glitche. V jedničce to byly jen nějaký provázky u postavy, tady jsou to celý černý místa.
@Red (23.04.2023 22:13): No to kdybych věděl, to to bylo za fázi hry. Vím, že jsem tam sejmul nějakého bosse a matně si vybavuji, že jsem se tam pohyboval do spirály nahoru jak po nějaké věži.

Jinak já Xenosagu 2 měl rozehranou dříve, než jsem dojel jedničku a pak mě to tak pohltilo tématem, že i když jsem skouknul ten film sestříhaný s cut scén z jedničky, tak jsem si řekl ,že tu dvojku dohraji až po té, co si zahraji jedničku. Takže jsem sáhl po jedničce, jenže pak vnikla herní pauza u té dvojky a nějak jsem to odkládal, až to bylo příliš dlouho, abych dokázal navázat.

Že jde z jedničky přetáhnout bonusy jsem nevěděl, takže asi bude lepší se vykašlat na PS2 a i tu dvojku rozjet na emulátoru, v kterém jsem hrál jedničku. Budu doufat, že někde najdu v compu mem karty k PS2, kde mám savy ke Xenosaga I :-)
@Red (23.04.2023 12:05): Shion vypadá blbě ve dvojce, to je fakt. Ale obecne mi ty postavy přijdou lepší než v jedničce. Ovšem až dáš trojku tak zahodíš design postav z prvních dvou dílů do kanálu :)

PS: a co bonusy z jednicky, jsi si převedl? :)

You get bonus Skill Points for each character based on their level at the end of your Episode I game. I believe it's 600 base points + (30 * character level). You get the swimsuits for Ziggy and KOS-MOS.
@Red (23.04.2023 12:05): Teď jsi mi připomněl, že bych měl tuhle už 15 let rozehranou hru konečně někdy dojet :-) Nebo spíše znovu rozehrát a dojet, protože vůbec nevím, o co v té fázi, v které mám uložený save na kartě v PS2, šlo :-)
Mám celou trilogii, hrál jsem z ní jen dvojku, i když nedohrál, musím se k tomu někdy vrátit. Mě to dost bavilo.
@Charllize (05.05.2018 16:14): Já ho pořád mám :)

Zdlouhavost soubojů to úplně zabila. Vzpomínám si, jak jsem se úplně bál jít to dalšího, jen kvůli té jejich délce. Navíc drasticky jiný vizuál. A nový hlas KOS-MOS se mi taky nelíbil.
jedinej dil co vysel v EU, a za mne zrovna ten nejhorsi. Ale mel pekne baleni, skoda ze sem ho prodal:) Ten soubojak me proste moc nebral. Jinak to bylo ok.