Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

XBlaster

2008
55
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Arénová online střílečka umožňující hráčům chopit se ovládání těžkotonážních mechů, kteří po zuby ozbrojení vstupují do arény pro čest, slávu a peníze. Na výběr je mezi třemi modely obrněných strojů, které jsou zpočátku vyzbrojeny základními zbraněmi, granátometem, dělem a okružní pilou. Těchto moderních gladiátorských zápasů se smí účastnit až 16 hráčů současně, přičemž v každém souboji existuje jediný vítěz, ostatní patří mezi poražené. Hráči jsou za svůj výkon odměňováni skillbody, za něž lze nakoupit nové zbraně, střelivo a pancéřování.

Kromě živého hraní existují mise, které nahrazují tutorial a hráče připraví na akci proti skutečným soupeřům. Mimoto je možné se účastnit plánovaných turnajů, jež mají vlastní cíle, pravidla i ceny pro vítěze. Pro příslušníky klanů jsou konány klanové ligy a každý hráč má právo pořádat i vlastní zápasy.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Browser 55
X Blaster byl vskutku zajímavý v konceptu Mechových bojů. Matně si ho pamatuji ještě z let, kdy jsem byl školou povinný. Nehrál jsem ho nijak dlouhodobě a asi jednou nebo víckrát jsem se k němu po čase vrátil.

Hlavním důvodem celkového stereotypu je sice funkční koncept, ten ovšem postradá ve znovuhratelnosti, v online bitvách strašně pomalu vydělávate peníze, za to si za čas koupíte lepší výbavu a tím to končí. Konec, šlus. Jedinou variabilitu kromě několika zbraní nabizí celkem tři, pokud si dobře pamatuji, druhy mechů. Jeden má místo nohou pásy a je tak nejrychlejší, druhý naopak vyniká v odolnosti a má tak přídavný silový štít a třetí mech zase vyniká v palebné síle. Tímto veškerá variabilita hry končí na jednoduchém konceptu "Kámen, nůžky, papír". Jo a ještě tu máme klasické browserové platicí metody, kdy za skutečné peníze můžete rychleji postupovat hrou.
Ovšem svou jednoduchostí byl poražen už od svého začátku lepšímy 3D akcemi, Vyzdvihnul bych možná tak vzhled některých arén.

Pro: Líbivé. (V době bez silného počítače)

Proti: Slabé už v době vzniku.

+10