@Charllize (19.01.2021 10:28): Phantasy Star IV určitě ne, to je klasický vizuál anime z počátku 90. let :)). Ghibli je právě docela specifické a odlišuje se v celkovém pojetí a detailech - a ty právě obsahuje WP J2. Mám pocit, že u nich snad pracoval i někdo z Ghibli. Podobně jako u Ni No Kuni.
@Charllize (19.01.2021 10:23): Jak říkám, je to tam i přímo napsané.

"One Pixev user who goes by the name Marlboro has created some of the most gorgeous homages to the great man that we've ever seen. He's created character portraits in a beautiful Art Nouveau style not dissimilar to Alphonse Mucha."

Se stylem kresby ve filmech to nemá moc společného.
@Charllize (19.01.2021 10:15): Však to máš fandovské obrázky inspirované Muchou, tedy secesí (Art Nouveau) :)). Ghibli jsem viděl mimo Porco Rosso vše, takže podobu tam vidím velkou (i kdyby nebyla tak často zminovaná v recenzích).

Ale mužeš zahrát, je to vlastně i jRPG! (jen lepší než drtivá většina žánrové konkurence)
@Fritol (19.01.2021 09:56): Jednička už je docela retro - navíc tam máš (robotího) kluka, tady (robotí) holku!

Dvojka je dotažený koncept vytyčený v prvním, SNES, díle, a jako bonus je implementována vizuální stránka ala Ghibli.
@Drolin (10.11.2017 00:14): Tak na Nintendo konzolích byly vždycky trochu zajímavější hry než na PS. I když pro mainstream nikdy neměly tak "kulervoucí" grafiku třeba. Osobně jsem vyrůstal na NES a ač mě ty další generace potom minuly a období hraní na prvním PS, na které si nemůžu stěžovat, mám také zasebou, tak stejně mě to Nintendo vždycky lákalo o něco víc. :)
@Fritol (10.11.2017 00:10): Vyzkoušej, ale N64, tam až začíná zábava (dokonce jsem dal dvěma hrám na té konzoli 10/10). Paradox je, žde jde o miniaturní hry oproti PSX, ale maximálně zábavné.
@Fritol (09.11.2017 23:47): Je to takový okruh, který se mění s náladou :)).

SS2 jsem myslel objektivně nejspíše, TLC je fenomenální na poměry jednoho tvůrce a WP J2 je zase strašně sympatické. Kdyby šlo o dívky, tak asi právě vyhraje Wonder Project 2!
Dost možná nejlepší hra (adventura), jakou jsem hrál :). Ale mám pocit, že by u většiny sklízela spíš průměrné známky.