Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

WolfenDoom - Blade of Agony: Chapter 1 - The Staff of Kings


Zajímavosti

Vývoj

Příběh

Příběh ve skutečnosti nesouvisí a nepasuje do univerza hry Wolfenstein, protože v originálním univerzu bylo vylodění v Normandii (Den D) neúspěšnou misí pro spojence, na plážích bylo zabito či zajato přes tisíce spojeneckých vojáků a na straně Němců čítali ztráty jen pár desítek. Svůj podíl na tom měli vynálezy generála "Deathsheada". O této události se dá dočíst v základně odboje v Berlíně ve hře Wolfenstein: The New Order.

Easter eggy

V posledním levelu první kapitoly můžete vidět v jedné důstojnické kanceláři knížku "Indiana Jones and The Spear of Destiny" s obrázkem Indyho a jeho otce, jak drží kopí osudu, kterým byl údajně probodnut Ježíš na kříži. Dle legend má kopí schopnost propůjčit majiteli moc, se kterou může být schopen ovládnout svět.

Rovněž lze ve stejné mapě najít místnost, která odkazuje na třetí díl Indiana Jones a poslední křížová výprava. Je to místnost, kde se nachází Jidášův kalich a lze se k němu dostat jen pomocí víry (je tam téměř neviditelný most. Na jedné ze stěn je pak nabodnutý samotný Indiana Jones.

Dokonce se hra inspirovala touto filmovou a herní sérií natolik, že ve hře můžete nalézt artefakt zvaný sluneční disk, který Indiana Jones potřebuje v adventuře Indiana Jones and The Fate of Atlantis.
V Laboratoři na velíně můžete vidět spousty zajímavých věcí. Například police na kterých je ve zkumavkách miniaturní Cacodemon ze hry Doom, zvětšovací houby z herní série o Mariovi nebo jednooký mimozemšťan ze série Commander Keen. Dále se v laboratoři nachází model mayské pyramidy a její obraz, její účel není znám.
Poslední boss kterého musíte udolat je Vnímající oblak, může se jednat o referenci na seriál Ztraceni. V tomto seriálu se hlavní děj točí okolo snahy studia tohoto tvora.
V poslední misi můžete narazit na opravdu gigantického nacistu, tento voják je obyčejný pěšák ale je vysoký přes pět metrů. Objeví se v dálce po nalezení zlata u hromádky kostí na poušti.
V Pařížském muzeu je jedna expozice věnována B.J. Blackowiczovi, kde je vyobrazen jako psychotický masový vrah, rovněž se na stěnách nachází obrázky a cover ze hry Wolfenstein 3D.

Dále je v muzeu k prodeji vystavená paleta knih "Mein Kampf", jež sepsal samotný Adolf Hitler v žaláři a pojednáva o nacionalismu, jednalo se o nejprodávanější knihu 30. let