Within a Deep Forest

2006

freeware

Konec světa je na spadnutí. Zlý dr. Cliché ve své laboratoři sestrojil a aktivoval bombu, se kterou chce zmrazit celý svět. Naštěstí je tu statečná modrá kulička, která se rozhodne apokalypsu odvrátit.

Hra je poměrně náročná, především kvůli nezvyklému ovládání neustále poskakujících kuliček, od kterého si odpočinete jenom při řešení několika hádanek založených zejména na rozdílných vlastnostech a schopnostech jednotlivých kuliček. Jinak - jak je u Nifflase zvykem - si užijete minimalistické grafiky a ambientního zvukového doprovodu.

Po dohrání Knytt a Knytt Stories jsem se dostal i k této první známější hře Nifflase. Namísto pidičlovíčka jsem zde zdolával překážky s malou kuličkou.

O příběh tu moc nejde, ale i tak je zajímavý. Staral jsem se ale hlavně o to, jak se dostat dál, abych co nejdříve zneškodnil bombu. Hudba ke hře krásně sedí a nebýt celkem obtížných pasáží ke konci, byl by můj dojem z hraní jistě lepší.

Pro: kulička, příběh, hudba

Proti: ke konci obtížné