Wheels of Aurelia

Zajímavý koncept, ale spíš než regulerní hra je to spíš hříčka na pár minut. Kombinace řízení a kecání s různými osobami je dost vražedná jak v živém autě, tak i v této hře - nedá se pořádně věnovat ani jednomu. Jednoznačně nejsilnějším prvkem této hříčky je vydařená italská osmdesátková hudba, ale to ke kvalitnímu titulu nestačí.

P.S. Tohle jsem si poznamenal ke hře, když jsem ji před třemi lety dohrál. Je to sice krátké hodnocení, ale i teď s odstupem času si myslím, že dostatečně výstižné. Jezdit s autíčkem omrzí hodně brzy a předscriptované akce či rozhovory nejsou nijak světoborné a ne vždy se stihnete dobra konce

Pro: italská osmdesátková hudba, podařené slušná grafika

Proti: extrémní krátkost, povětšinou nuda, kombinace kecání a řízení neumožňuje soustředit se ani na jedno pořádně

Jak už píše Pluto v komentáři, ježdění a konverzace tu moc nejdou dohromady. Jízdní model je spíše k smíchu, konverzace jsou zase jen velmi krátké a hlavní hrdinka není zrovna moc výřečná. Během takřka čtvrthodinového průchodu hrou se toho tedy příliš nedozvíme. Naštěstí je tu několik různých konců (16), takže určitě dává smysl rozehrát hru znovu od začátku (nebo od některého z checkpointu). Věřím, že jen málokdo bude mít sílu objevit všechny konce, já jsem objevil 4, než mě hra přestala dále bavit (a zbytek si dočetl na internetu). Největší minus tedy spatřuji v tom, že nejde ani o dobré poježdění, ani o dobrou textovou adventuru.

Jednoznačně největší plus ale vidím v atmosféře, kterou tvoří hlavně hudba, ale i grafické ladění, a dále zasažení do Itálie 70. let a práce autorů s reáliemi tehdejší doby. Ve hře je dokonce i tzv. Wheelpedia, ve které se dozvíte více o ve hře diskutovaných tématech politiky a života Itálie tehdejších let. Škoda jen, ze jde většinou jen o úryvky z Wikipedie...

Hru jsem získal zdarma v rámci akce na Epicu. Kdo ji takto získal též, určitě neprohloupí, když si ji zahraje, byť jen jednou. Pokud si ji však máte koupit, byl bych trochu opatrnější.

Poznámka: Na nejvyšší detaily se hra nepochopitelně sekala, beru to tak, že technicky hra není úplně vyladěná.

Pro: grafické ladění, hudba, italské reálie tehdejší doby, více různých konců

Proti: ježdění a konverzace nejdou moc dohromady a ani jedno zde není zdaleka dokonalé