Weird War: The Unknown Episode of WW II

15.09.2004

Weird War je pokračování humorného RPG ze 2. světové války Another War. Příběh hry vypráví o dezertérovi a pašerákovi, jehož loď je potopena ve vodách Severního ledového oceánu. Pašerák se ale společně s jedním mužem zachrání na ledovci, z něhož je vyzvedne německá ponorka, která si oba muže splete s agenty gestapa, s nimiž se měla poblíž setkat. Takto se rozjíždí série humorných, až absurdních situací, která pokračuje potlačením vzpoury na ponorce a putováním po Africe, deštném pralese a Alpách.

Výběr povolání je velmi netradiční a už tady je vidět, že hra je humorně pojatá. Lze hrát např. za cyklistu, alkoholika, kuchaře nebo kováře. Ve hře se k hlavní postavě přidávají postavy vedlejší, které za každý dosažený level získávají body sloužící k vylepšení základních schopností (síla, obratnost, charisma) a speciálních dovedností (zacházení se zbraněmi, odolnost vůči zbraním). Hlavní postava může body investovat do dalších dovedností, které závisejí na vybraném povolání.

Hlavní náplní Weird War jsou boje proti různým druhům nepřátel (vojáci, kanibalové, monstra), během nichž si lze hru kdykoliv pozastavit a v klidu naplánovat postup jednotlivých postav, které mají k dispozici celou řadu zbraní a pomocných předmětů. Ve hře se vyskytuje velké množství NPC, s nimiž lze vést obchody a dialogy, sloužící buď k pobavení hráče, nebo zadávání a plnění úkolů (povinných i nepovinných).

Maggy: můžu se zeptat na ten bug, který umožňuje naklikat si postavu na maximálním levelu? Another War byl ze začátku strašný peklo a upřímně se mi nechce to stejné zažívat znovu..