Hráno v co-opu:

DLC velmi pěkně zapadá do původní hry, má velmi povedený příběh a byla jsem spokojená i s rozsahem, novými předměty a designem nových oblastí. Obecně nemám ráda škálování nepřátel dle úrovně postav, ale chápu, že tvůrci chtěli umožnit okamžitě vstoupit do nového obsahu všem hráčům, kteří hru ještě hrají nebo mají staré uložené pozice.

Již méně jsem byla spokojená s novými mechanikami nepřátel, které vedou pouze ke zbytečnému prodlužování soubojů. V tomto rozšíření si budou protivníci nahazovat elementární štíty, se kterými jsou téměř nesmrtelní s výjimkou jednoho elementu, budou vás stunlockovat omračujícími zbraněmi (ačkoliv se tvůrci v původní hře správně rozhodli, že stun vyvolá imunitu na stun na další kolo, aby se zabránilo stunlocku, tak pro tento nový stun to neplatí) a budou vám ubírat akce v kole a zabraňovat v pohybu svými energorukavicemi a jakýmisi bahenními střelami. Oceňuji, že se tvůrci snažili co nejvíce ozvláštnit nepřátele nad rámec toho, co používají v základní hře, ale souboj se tak může rychle proměnit ve zdlouhavou otravu.

Jako i původní hra i toto DLC trpí poreleasovými bugy a hraní v co-opu tomu asi zrovna dvakrát nepomohlo. Hra se několikrát freeznula, když jsem bosse zabila příliš rychle nebo začala souboj ze stealthu, sniperovkou z velké vzdálenosti místo z rozhovoru, což je věc, ke které vás původní hra spíše vede, ale zde se s tím při testování asi nepočítalo.

Přesto nemůžu hodnotit jinak než vynikajícím hodnocením, nová izometrická RPG jako ze staré školy se dnes dělají s možností co-opu naprosto minimálně a pro mě je právě hra s přáteli něco, na co nejraději vzpomínám u Baldurů či Nevewinteru. I přes bugy (které snad budou opraveny) se dá DLC v pohodě dohrát, obrníte-li se trochou trpělivosti a s vhodným kamarádem či kamarádkou se při společném hraní budete určitě skvěle bavit.

Pro: Nová lokace, která pěkně zapadá do původní hry, nové zajímavé předměty

Proti: Nové mechaniky nepřátel, které zbytečně prodlužují souboj