Warpath

Warpath Classic

1994

freeware (dříve placená hra)

Warpath je science-fiction vesmírnou strategií, obsahující prvky akce a real-time strategie. Celá hra se nese v duchu - "Prozkoumej, expanduj, vyrabuj a znič".

Herní mapa je rozdělena do čtyř čtverců, v každém zhruba s patnácti planetami. Cílem hráče je ovládnutí galaxie, kdy buďto musí zničit všechna nepřátelská plavidla, nebo vyhubit všechny nepřátelské planety. K tomu mu dopomůže arsenál různých zbraní, slabým laserem počínaje, atomovými bombami, či virovými zbraněmi konče. Vedle toho může hráč využívat štítů, hyperpohonu, či neviditelnosti. Loď si lze vylepšit dokupováním palivových, zásobovacích nebo muničních baterií.

Z aliančních planet, hráč získává daně na konci každého herního roku. Peníze si lze však vydělávat prodejem zdrojů z neobydlených planet, či samotnou likvidací nepřátelských plavidel. Hráč také přímo zasahuje do vývoje planet, který je důležitý pro možný obchod, či doplňování paliva.

Hra nabízí multi-player až pro čtyři hráče, nebo také mod "Make it HARD", který dokáže zamávat s obtížností.

Jak tu uvedl předchozí recenzent, tak Warpath je taková klikací oddechovka, když třeba koukáte na seriál, tak aby se trochu zaměstnaly ruce. Hra je celkem dost jednoduchá, ani na vyšší obtížnosti nejsou protihráči žádní extra soupeři (snad až na extrémní). Ale o to je hra oddechovější, není třeba se jí zvlášť věnovat.

Ve hře jde o zabírání planet a následnou likvidaci soupeře. Moc možností tu není, neobsazenou planetu lze obsadit vlastní posádkou. Obsazenou neutrální planetu lze spřátelit investicí do infrastruktury, a nepřátelskou vyhladit. Z prázdné planety lze také těžit suroviny, a prodejem vydělávat.

Grafika a zvuk jsou hodně triviální, ale fungují k účelu dobře.

Nicméně jako hříčka na pobavení funguje skvěle. A jako hříčku je to třeba brát, protože herní činnost se dost opakuje, takže pak rychle omrzí.

Pro: Hříčka na pobavení, jednoduchá funkční grafika

Proti: Opakováním omrzí, slabší a nevyvážená inteligence soupeřů

Warpath je pro mě typickou oddychovkou k seriálu nebo kvalitní hudbě. Samotná hra nenabídne složitost a ani dlouhou herní dobu, avšak na rok 1994 má docela dost zajímavých herních prvků. Možnost technického vylepšování jiných ras, což vede k připojení k alianci, mi připomněla Star Trek. Nejvíce mě však bavilo vrhání atomovek ve vysoké rychlosti, proti nepřátelským plavidlům.

Sečteno podtrženo - hra je zábavná, avšak zamrzí krátký rozsah.

75%

Pro: Zajímavé pojetí.

Proti: Absence většího rozsahu.