Warlords Battlecry III

17.05.2004

Kupci z lidské říše Selenťanů byli odnepaměti lákáni vidinou objevu prosluněných odbytišť svého zboží na jihu, a tak byla zámořská výprava na onu světovou stranu pouze otázkou času. Cesta do neznáma přinesla své ovoce a nově objevený kontinent se jevil jako ráj oproti severním doménám, permanentně ohrožovaných démony. Kolonizace je v plném proudu a snadno by se dalo podlehnout zdání, že lidé jsou naprostými pány situace ve své nové zemi. Nebo nejsou? Loupežnou vraždou několika příslušníků hadí rasy Ssrathi si chamtiví kolonisté vytvořili hrozného nepřítele. Šamanský král hadů jménem Iriki, který je obáván i samotnými bohy, se rozhodl pomstít své poddané a vyslal trestnou výpravu. Válka začíná...

Třetí díl ze série série Warlords Battlecry nabízí nelineární kampaň ve starém známém světě Etheria. Ten vidíte na strategické mapě s nabídkou jednotlivých misí. Hrát lze nepříběhový skirmish, ve kterém je na výběr z několika módů, multiplayer a editor misí. Přibylo několik nových ras (např. Sshrati, Swarm, Plaguelord) s odlišnými jednotkami, a hrdinů, kterým lze rozdělovat body do vlastností (síla, obratnost, inteligence a charisma) a nově i do dovedností, které má každá rasa jiné. Hrdina pozitivně působí na okolní jednotky, může kouzlit a sbírat magické předměty. Kromě základních bojových jednotek se ve hře vyskytují jednotky speciální (např. draci a titáni). Těží se čtyři suroviny - zlato, kámen, železo a krystaly.

@Isair (17.10.2014 11:58): Já právě hrál všechny díly a jednička mě odradila ač měla hezkou grafiku a myslím si, že i nejpovedenější soundtrack, který trojce chybí. Dvojka mě nadchla, že už byla propracovanější s rozlišením 1600x1200 snad, jenž trojka neměla a zase zklamala páč ji musím hrát v 1280x1024. A padala, ke štěstí jsem našel řešení.

každopádně vím, že po těch 2 dílech jsem se tomu začal věnovat, co budu mít za rasu a třídu ( porovnával tabulky ). A válečník je prostě nejlepší a druhej pak assassin=na hrdiny.

Systém ukládání je takový, že hru si můžeš uložit jen ve hře a pokad ti umře hrdina tak už to nenačteš, protože za1) musíš stihnout jít do menu a načíst hru za 2 pokud to nestihneš celá hra je ztracená, pač ti to ukáže byl jste poražen kliknes na menu ( abys to načetl) a vrátí tě to do hlavního menu. za 3) Pokud pospíchas někam tak si hru uložíš, vzdáš se a pak si to můžeš při výběru hrdiny načíst.

Mrzí mě pár věcí, že je to jako s fate každej díl přinesl něco nového. Hlavně ta hudba v 1 díle byla úžasná a to mě pár dní drželo. Hrál jsem anglickou verzi, co vlastním, česká verze byla buglá aspon na w7.