War Rock

WarRock

08.02.2007

freeware

War Rock je kórejská multiplayerová FPS akcia, ktorá akoby z oka vypadla obľúbenému Battlefieldu 2. Hra pojdnáva o fiktívnom konflikte medzi rebelmi (NIU) a armádou (Derbaran) v bližšie nešpecifikovanej krajine.

V hre je možné hrať na 3 typoch máp:
1. Close Quarters Combat - medzi sebou bojujú na malých mapách s maximálnou kapacitou 16 hráčov
2. Urban ops - stredne veľké mapy, maximálne 24 hráčov
3. Battle Group - veľké mapy, maximálne 32 hráčov

V súčasnosti hra disponuje 4 hernými módmi:
1. Explosive - mód okopírovaný z Counter-Striku tým rebelov musí umiestniť bombu na jedno z dvoch dopredu určených miest, pričom armáda sa im v tom snaží zabrániť a ak sa im to náhodou nepodarí, musia bombu zneškodniť.
2. Deathmatch - klasika, dva tými proti sebe bojujú a víťazí ten tým, ktorý má na konci najvyššie skóre.
3. FFA - čo v preklade znamená "Free for All" čo v preklade znamená "Všetci proti všetkým". Tentokrát víťazí hráč s najvyšším dosiahnutým skóre.
4. Knife - podobné ako FFA, len s tým rozdielom, že sa bojuje iba, ako už názov hovorí, s nožmi.

Keďže je hra založená na modeli Free2Play, hráč si môže zaplatiť za prémiový účet, s ktorým získava viac skúsenostných bodov, ktoré môžu byť použité na nákup zbraní alebo vybavenia.

Tahle hra určitě vůbec ničím nevyčnívá a podle mnoha ohlasů je to jen sprostá kopie Battlefieldu, Counter Strikeu a dalších. Má (či měla) ale jednu podstatnou výhodu. Je zadarmo. A byla zadarmo ještě v době, kdy to nebylo úplně tak v módě, jako je dnes. Původně jako veřejná betaverze, posléze jste si mohli zaplatit za určité výhody. Jako celek je však hra, pokud vím, zadarmo dodnes, přičemž neustále probíhají mnohá vylepšení včetně nových map, nových modů, nových zbraní atd.

Graficky se ve srovnání s komerčními hrami nejedná o žádný zázrak, jde spíše o průměr až lehký podprůměr, v rámci volně šiřitelných her je to však naprosto bezpečně graficky nejzdařilejší 1st person akce (a vlastně i hra obecně), kterou jsem kdy do té doby viděl. Bylo to vlastně mé úplně první setkání s free2play modelem. Původně šest map se nyní rozlezlo na počet, který už nedovedu spočítat. Původně jeden herní mód se do dnešních dnů rozšířil na minimálně pět dalších a tak dále.

War Rock obsahuje spoustu vychytávek typu tank, motorka, stíhačka, náklaďák. Je zabudován i systém povýšení, který dodává potřebnou motivaci (ačkoliv cesta od vojína po generála trvá neVIP hráči tak rok čistého času).

Bohužel však, jako i jiné online hry, postihl i War Rock syndrom starších titulů; člověk, co by začal hrát War Rock až nyní, si už vůbec nešrktne, jelikož nováčků je pomálu a místnosti jsou zaplněny samými plukovníky a generály, co to hrají nonstop od roku 2007. Alespoň to tak vidím podle sebe. Když jsem hru začínal hrát ještě jako betaverzi, byl jsem bezpečně na prvních pozicích, když to zkusím hrát dnes, jsem většinou skoro poslední. Ale možná, že jsem akorát ztratil ten cvik.