Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Viva Piñata

Rare •  Climax Group (PC)
09.11.2006
06.11.2007
04.08.2015
kompatibilní
71
15 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra zasazená do prostředí zelenkavých zahrádek, vám dá zapomenout na denní shon. Jak? Prostřednictvím milých zvířátek z pestrobarevného papíru. Jsou plná bonbónů, které se věší na stromy při dětských oslavách. V této hře však nejsou Piñaty jen bezduchými papírovými maketami, ale živými bytostmi, které potřebují svého pána. Hráč se tak dostane do role zahradníka a chovatele. Do zahrady musí nasázet rostliny, z nichž každá láká specifický druh Piňaty. Ta zpočátku přicupitá ve strohém černobílém provedení, ale pokud se jí v zahradě dostane všeho, čeho si toto zvířátko žádá (různé hračky a pelíšky), začne Piñata „chytat“ ty správné barvy. Po přilákání druhé Piñaty stejného druhu, mohou námluvy začít. Z minihry, zahrnující romantický taneček, vzejde vajíčko s mládětem Piňaty. Pozoruhodných výsledků lze dosáhnout i možným křížením vybraných druhů Piñat. Těch je celkem asi 60 typů. S přibývajícím počtem Piñat v zahrádce se zvyšuje obtížnost příslušných miniher. Jejich splnění hráče odmění pohledem na Piñaty tančícími na hudbu.

Život na zahradním ostrově však není jen samé radovánky a bezstarostné hrátky. Občas do zahrádky vtrhnou divoké „Sour Piñatas” se záměrem vyvolat ve vaší oáze klidu chaos. Jindy zas zahradu napadnou vzteklí domorodci, ve voodoo maskách, “Ruffians, ponoukaní zlým profesorem Pesterem. Na obě pohromy se dá rázně odpovědět. Na divoké Piñaty nákupem totemů, kterých se bojí. Voodoo zakrslíci zase neustojí příchod zlého robůtka, „Captain's Cutlass”, kterého lze zakoupit od 30. levelu. Do té doby je třeba tyto nezmary uplácet dobrůtkami, anebo prostě jejich občasné řádění v zahrádce nějak přečkat se zaťatými zuby.

Tato rodinná hra je dokladem postupného vyklízení PC trhu Microsoftem, který následně přestal v období let 2008-2010 vydávat počítačové hry úplně. PC verze Viva Piñata vyšla, stejně jako všechny ostatní PC hry vydané Microsoftem po roce 2005, až celý rok po svém uvedení na Xbox 360. Speciální edice ve steelbooku a s bonusovým diskem vyšla výhradně pro Xbox 360. PC verze hry je spjata s napodobeninou Xbox Live, jménem Games for Windows Live. Služba zde však není přítomna kvůli multiplayeru, který hra beztak nemá, ale kvůli nakupování doplňků pro Piñaty prostřednictvím Marketplace a možnému zasílání těchto zvířátek do zahrádek hráčových přátel. Pokračování z roku 2008, jménem Viva Piñata: Trouble in Paradise, už se svého vydání pro Windows nedočkalo vůbec.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Abyste si tuhle hru užili, musíte mít alespoň částečně infantilní sklony a být trochu praštění (v tom dobrém smyslu :). Nejsem moc fanda růžové, ani si ve volném čase už nehraju s plyšákama, ale věřte nebo ne, lákání pestrobarevných papírových zvířátek do zahrady opravdu dokáže zabavit, i když ne na příliš dlouhou dobu. Ve hře můžete do zahrady nalákat desítky druhů zvířat a vybrat si z mnoha druhů rostlin a stromů, které si do zahrady nasadíte. Přes to všechno se hra po chvíli omrzí, protože schéma lákání piňat je pořád stejné a ani "výzvy" nejsou přílišným zpestřením.

Pro: roztomilá zvířátka, na chvíli zabaví, nenásilná hra vhodná pro nejmenší děti

Proti: po zhruba 2 hodinách hraní nastává monotónost, bez motivace hráče

+5