U téhle hry jsem s kamarády proseděl docela dost času. No, vlastně s dvěma kamarády. Zdraví jsme si nastavili na nejvyšší možnou úroveň, aby byl boj co nejdelší. A jeli jsme.

Ve Virtua Fighteru se nedočkáte žádných kouzel. Jen slušně rozpohybované bojové umění a skvěle vymyšlený systém komb složený z kopanců, chvatů, pěstí, krytů a přehozů. Když se mi povedlo nějaké delší kombo, měl jsem z toho velkou radost, a chuť hrát dál. Jednotlivé charaktery jsou dostatečně odlišné a slušně vyvážené. Hra hraje na realističtější notu, což mi velmi vyhovuje. Svou roli v tom určitě hraje velmi slušná grafika. Zvuky jsou takové automatové.

Samozřejmě, že je ve hře zábavný akorát multiplayer, protože singl je strašně jednoduchý a krátký. Ono by to snad ani jinak nešlo, protože hra nenabízí hodně postav, ani arén. Příběh žádný. Hudba je dobrá akorát na vypnutí. V menu máte jenom minimum voleb a položek k nastavení. Ale, jádro celé hry, boj s lidským protivníkem, je zábavné a stojí zato. Jenom od toho nesmíte čekat nějaký zázrak.

Moje neoblíbenější postava je blonďák v červeném, co umí kopat. Nejradši jsem zkopal toho černocha, co tam tancuje a přehazuje.

Pro: systém boje, žádné kouzla, slušně rozpohybované, multiplayer

Proti: málo obsahu, singleplayer