Válka jak má vypadat. Vedená profesionálními vojáky za zvuků garážovýho rocku: Totálně apoliticky, jako taková náročnější práce. Prostě Češi ve Vietnamu.
Seržant Randál a celá ta peprná vojenská hláškovaná. Mrak vypiplanýho materiálu v bunkru. Přirozený kecání - nevypěstovaný, jednoduchý a primárně informativní. Edukativní.
Stimulující až hardcore obtížnost a exotická atmosféra. Reál renderované předměty a akce ve které jste malým pánem.
3 hodiny prcání se tunelama mě poprvé drasticky překvapilo a nebál bych se úkol vyhlásit za misi dekády.

Pro: Pomalá, náročná akce.

Proti: Chtělo by to optimalizaci - remaster - tech remake.

Vietcong mi ovlivnil život. Díky němu jsem se začal zajímat o válku ve Vietnamu na kterou jsem teď odborník-amatér. Taky už začínám rozumět vietnamštině, moc zajímavý jazyk. Teď ke hře. Hra má dobrý příběh, vypravuje o vojákovi a jeho misi strávené v Táboře Nui pek, která neskončila moc dobře. Atmosféra džungle je výborná. Opravdový frajer, jako já, projel celou hru bez kompletně vypnutého HUDu. To je potom maso! Tak když člověk vidí kolik má života, tak se tak nebojí, ale bez HUDu to mám potom strach o vlastní život!
Grafická stránka je taková... No mně se líbí. I když ty ksichty jsou hrozné. Džungle je ale zpracovaná fenomenálně. Třeba ve Far cry byla nádherná džungle, ale byla taková... čistá. Kdežto ve vietcongu je to jiné kafe. To je hnusná, smradlavá, temná džungle.
Hudba (hlavně rádio) výtečná. Dabing je skvěly a Nhutovy hlášky jsou nezapomenutelné! Já zabít moc komouš! Proč ty střílíš Nhuta? Hehe.
Hratelnost je taktéž na vysoké úrovni, ale jedna mise mi dělala opravdové problémy a sice záchrana kamaráda z vietcongského tábora. Pořád jsem se prozrazoval. Fuck.
Multiplayer jsem nikdy nehrál, pouze jsem si všechny mapy přejel proti AI.
Musím říct, že vietcong opravdu věrně vietnam i atmosféru války. Vězte, že všechny zbraně, věci a informace jsou pravdivé.

Pro: Příběh, dabing, atmosféra, realistické ztvárnění Vietnamu i války v něm, hlášky, mise, vtip

Proti: Hnusné ksichty a ta mise o které se zmiňuji výše.

Stručný komentář:
Vietcong je jedna z nejlepších her, co jsem hrál. Příběh je perfektní a celou hru jsem se bavil vtipnými hláškami a celkově dobře zpracovanou akcí. Hru jsem dohrál 2x a jsem přesvědčen, že se k ní ještě vrátím. Je to jako když se díváte na svůj oblíbený film. Hlavní postava, stejně jako lidé kolem ní vám přirostou k srdci a celý příběh žijete, jako kdyby jste tam skutečne byli! Na tuhle hru se nedá zapomenout, je to legenda! Pokud vás ale nebaví válka ve Vietnamu a bloudění po tunelech, není pro vás. Občas mi ty tunely daly zabrat, ale nakonec se vše dá zvládnout. Ještě někdy mi zní v uších jak tiše volám: "Nhute...Nhute..." A kolem tiše šplouchá voda, kterou jsem do půl těla pohlcen..."Snad nás ti rejžožrouti neuslyšej"

Pro: dabing, příběh,grafika,akce v džungli,humorné hlášky,skvěle zpracovaný Vietnam

Proti: bugy

Zbožňovaná a vypiplávaná hra, která měla sice hnusné ksichty a bugy, ale skvělou naskriptovanou útočnou UI, takřka blažeností učůrávání hodnou džungli (skvostný nástupce té z Venomu), skvělé postavy, skvělé dialogy, skvělé mise, skvělou hudbu, skvělé všechno až na...

...až na stealth mise. Nesnáším stealth a záchrana zajatce tak byla noční můrou a to nejen díky odehrávání mise v noci. Tohle byla hra, která by si zasloužila ne jedno, ale dvě a více pokračování. POKRAČOVÁNÍ, na kterém by se nepodepsalo 2K Games!

Flashpoint, Mafia, Hidden & Dangerous + H&D2 a Vietcong. To jsou pro mě hry, u kterých "čecháčci" do světa vystrčili růžky, které jim záhy molochové nenažraně utrhali.

Škoda tomu škoda. A Rudým kostrám díky za jejich přispění k hudebnímu oživení hry.
PS: Také jste si furt dokola pouštěli titulky a bitku v potoce?

Život je jen hra, Pterodonní hra!
Vietcong je pro mě legenda - hra, kterou Pterodon dokončil v den mých narozenin, provází mě dodnes a nikdy na ni nezapomenu. Může to znít divně, ale díky hraní Vietcongu jsem poznal obrovskou hromadu lidí, objevil spoustu nových možností a především mi Vietcong otevřel dveře hlouběji do herního světa. Taky jsm si díky němu vypěstoval svou lásku ke starému dobrému rock n' rollu ;-).

Brát tohle všechno v ohledy při hodnocení, nestačí mi ani tisícová stupnice. Ale protože ještě před tím vším mě Vietcong uchvátil svou atmosférou, realističností a bezprostředním vyprávěním příběhu vojáka speciálních sil z hloubě Vietnamské džungle, do stovky se určitě vlezu. Hlavně díky tomu, že kluci z Pterodonu (kteří hru jinak dělali s ohromnou láskou) si s technickou stránkou věci moc nehráli :).

Pro: Atmosféra, dabing a zvuky obecně, příběh a postavy, zasazení do džungle Vietnamu

Proti: Technicky nic moc

Jedna z nejlepších, ne-li nejlepší, FPS z Vietnamské války.
Určitě se budu opakovat, ale hra má opravdu výborný spád a hlavně velmi (ale opravdu velmi :-) ) dobře vymyšlené mise. Zároveň se snaží o nějaký příběh, což se jí docela vede. Také mě potěšily detaily - váš ''pokoj'' v Nui Pek, deník či dokumenty o zbraních.
Vietcong není klasická střílečka, snaží se i o jakýsi rozvoj vědomostí u hráče.
Dále i dabing stojí za to, semtam oplývajícími slušnými hláškami.
Celkově je hra hlavně povedená svoji atmosférou, ta je i v souvislosti se ''smradlavou a zatuchlou'' džunglí nezaměnitelná.

Pro: nápadité mise, atmosféra, dabing, detaily (výše popsáno), slušný zvukový doprovod

Proti: téměř nic - možná jen několik bugů a tunelová mise

"Proč ty stríliš Nhuta?"
Vietcong je moja najobľúbenejšia vojnová hra.
Hra je veľmi dobre spravená. Páči sa mi na nej najmä to, že na rozdiel od viacerích strieľačiek to má nejaký príbeh. Dobré sú aj briefingy, počas ktorých si môžete pozrieť denník, ísť na strelnicu zastrieľať, počúvať rádio atď...
Misie sú rozmanité - civilné akcie, jazda jeepom, brodenie sa v bažine, záchrana zajatca, prieskum tunelov, útoky na tábor, bránenie rádiovej prenosky, zničenie mosta atď...
Multiplayer je tiež celkom dobrý.
Okrem toho je k dizpozícii aj výcvik s veľmi nepríjemným seržantom :)
V hre sú 4 obtiažnosti - ľahká, normálna, ťažká a Vietnam.
Vo Vietcongu je veľké množstvo rôznych zbraní - pištole, snajperky, guľomety, samopaly, brokovnice, granátomet atď.. - či už Amerických alebo Vietcongu.
Vytknúť môžem jedine v niektorých prípadoch slabšiu umelú inteligenciu týmu aj nepriateľov.
Ináč super hra, 90%.

Pro: príbeh, dobrý dabing a postavy, výcvik, jazda jeepom, rozmanité misie, zbieranie rôznych materiálov pri preskúmaní vojaka, realistické spracovanie, hudba a zvuky, výborná atmosféra

Proti: občas slabšia umelá inteligencia členov týmu a nepriateľov

Vietcong má dobrý příběh, ale neseznámíte se podrobněji s postavami. Ve skoro každé cutscéně se objevuje velitelovo zadání mise jednotce a to mi připadá nudné. Některé mise byly pro mně obtížné a taky občas nudily. Ale samozřejmě se Českým vývojářům povedla džungle, která je na tu dobu krásně zpracovaná. A taky byla skvělá možnost být u sebe v pokoji a číst si tam svůj deník, záznamy o postavách, záznamy o zbraních (myslím, že celý deník sem nepřečetl, ale skoro celý) a hlavně poslouchat rádio. Závěr mohl být vzhledem k dobrému příběhu více dramatičtější, ale byl příliš obyčejný, prostě příběh končil a nic vážného, nebo něco filmového se nekonalo, asi sem od toho zakončení čekal filmový konec jaký měla Mafie, ale samozřejmě Vietcong patří mezi ty lepší České hry.

Pro: Příběh, džungle, deník, rádio, hlášky.

Proti: Některé mise nudily, cutscény, ke konci stereotyp, závěr.

" I love the smell of napalm in the morning". Tahle hláška z Apokalypsy se mi vybaví, když právě hraji výtečnou hru nazývanou Vietcong.
Válka ve Vietnamu, pro Američany se to zdá být pořádné dobrodružství, ale pro některé je to spíše utrpení a další zabíjení lidí.

Ale co, dost těch narážek ohledně toho, že se nemáme zabíjet. V této hře zabíjíme a ještě k tomu velice rádi (smích). U této hry jsem i držel s Američany a velice mi bylo líto co se stalo s Nui Pekem.

Postavy Vám přirostou k srdci a bojíte se, aby náhodou to jeden z nich nedostal do hlavy. Pro mě rozhodně 90%. TUHLE HRU MULUJU!

Pro: Úžasná atmosféra, výlet do Vietnamu

Proti: Mohlo to být delší.

Vietcong je pro mě jedna z nějlepších českých her a dost možná zatím nejlepší hrou z Vietnamu. Hned první mise mě zaujala, likvidace nepřátelského snipera. Dalěí mise byly taktéž dobré, nejvíc se mi líbilo že jste většinu času měli u sebe svůj tým, a taky samozřejmě nesmím zapomenout na vynikající dabing. Boužel mě dál ve hře čekaly mise v tunelech, které mě ukrutně nebavili a než jsem zjistil na to jak použít baterku tak jsem se přes ně ani nedostal :D.

Jedny z posledních misí, převážně obrana základny byly jedny z nejlepších momentů ve hře. Škoda že jste po vašem táboru neměli volný pohyb, tahle věc mě dost naštvala. Samozřejmě nesmím zapomenout na takové věci jako výběr zbraní před misí, či vaše denky kde se člověk občas dočetl zajímavé věci. Po dohrání kampaňe je tu ješté mód rychlá bitka, kde se můžete pořádně vyřádit na zhruba 8mi mapách. Vietcong je kvalitní akce z vietnamu, která navíc obsahuje dabing a povedené mise. Herní dobu ještě prodloužili datadisky které můžu doporučit

Pro: Dabing, hratelnost, hlášky, počet zbraní, prostředí, většina misí

Proti: Některé mise

Tahle hra je dost dobrá.Konečně hra která není ve druhé světové válce.Na týhle hře mě trochu štve umělá inteligence vašich spolubojovníků a chyby.Český dabing je výborný a hlavně vtipný.A ještě mě dost štvou ty blbý tunely i když to ted hraju asi po padesátý tak si nikdy nemůžu zapamatovat kudy jít.

Pro: Hlášky,Mise,Propracovaná džungle

Proti: Ai,Chyby,Tunely

-5 +5 −10
Po Mafii druhá nejleší hra české produkce dle mého názoru. Skvělý soundtrack a obzvláště vydařená hratelnost. jen škoda těch příšerných tunelů

Pro: supr hra

Proti: tunely :(

-10 +7 −17