Unravel Two

Obě hry ze série Unravel se vyznačují maximálně působivým audio-vizuálním zpracováním a extrémní roztomilostí, přičemž dvojka má méně repetitivní, nápaditější hádanky a mimo poměrně krátkou příběhovou část i docela náročné challenge úrovně. Obě hry mi zprostředkovaly vcelku unikátní zážitek, na který se jen tak nezpomíná. Jste-li navíc melancholici a máte rádi (skandinávskou) přírodu, k hodnocení si přidejte velké plus.

Pro: Zpracování, atmosféra

Proti: Kratší příběhová část

Hneď na začiatku by som rád zdôraznil, že hru sme hrali vo dvojici. Keďže moja co-op parťáčka patrí skôr k príležitostným hráčom hneď prvá vec ktorú som ocenil bola možnosť navzájom si pomáhať v technicky náročnejších pasážach. Keďže obaja Yarnyovia sú spojený šnúrkou, hra vám umožňuje šnúrku "pridržať" a tým svojmu parťákovi pomôcť preskočiť nejakú komplikovanejšiu pasáž a teda sa nemusíte báť hru hrať aj s ľuďmi do hier absolútne nezasvätenými. Väčšina levelov a puzzlov z hlavnej linky má príjemne nastavenú obtiažnosť a tempo a niekoľko z nich je skutočne veľmi nápaditých, podľa môjho osobného názoru je hrateľnosť ešte o level vyššie ako v prvom diely. Využitie oboch postáv v niektorých pasážach je rovnako nápaditá. Pre skutočných hardcore hráčov sú určené challange levely s postupnou gradáciou obtiažnosti ktorá končí na úrovniach kde som to už skutočne vzdal - je potrebná absolútna technická precíznosť, načasovanie a chytré nápady.

Medzi najsilnejšie stránky hry patrí jednoznačne vizuálne spracovanie. Po fantasticky vyzerajúcom prvom diely prichádza druhý diel ktorý skutočne nemá ďaleko od fotorealizmu. Je až neuveriteľné ako prekrásne a živé prostredie sa podarilo vytvoriť v takto malom indie štúdiu. Príbeh je jednoduchý a funguje skôr ako určujúci prvok atmosféry daných pasáží, neočakávajte žiadne dialógy ani cutscény. Čo sa týka hernej dĺžky tak hlavná herná linka nám zabrala cca. 6 hodín, challange levely ju natiahnu aj na dvojnásobok. Z osobného hľadiska je dĺžka tak akurát aj vzhľadom na to, že hra je stavaná na hranie vo dvojici a preto oceňujem, že je tam minimum pasáží ktoré by tam boli iba z dôvodu naťahovania hernej doby.

Celkové hodnotenie je preto veľmi kladné, hrateľnosť je veľmi príjemná a po vizuálnej stránke sa jedná o klenot medzi platformovkami.

Pro: hrateľnosť, vizuálne spracovanie, implementácia co-op hrania

Proti: pre niektorých ľudí kratšia dĺžka

Malej Yarny , me dostava dokolen s zvlastnim pocitem ohromeni a litosti dohromady. Svetska krajina ukazana tak trosku z jineho pohledu maleho plysacka:) Nenarocna hra která vas svým pribehem chytne za srdce . Ted když uz není sam hra je zajimavejsi na spolupraci :)

Pro: grafika, multiplayer

Proti: zatim nevim