UEFA EURO 96 England bola moja prvá futbalová hra ktorú som kedy hral. Na svoju dobu išlo naozaj o takú malú revolúciu, keďže EURO v tej dobe zúrilo takmer všade a my sme mali konečne možnosť si tento šampionát na vlastnej koži vyskúšať. Je vidieť, že hra si požičala veľa z Actua Soccer a tak jej náročnosť stúpla naozaj vysoko aj najmä vďaka tomu, že Actua Soccer sa na simuláciu priveľmi nehral. Komentár k hre bol naozaj famózny a hru som si v tej dobe naozaj užil. Užil som si aj skutočné mená hráčov, z ktorých sa mi niektoré zaryli hlboko do pamäte. Dokonca ju mám doteraz odloženú a raz si ju určite opäť zahrám. Ešte jedno mínus čo by som tejto hre dal, je jej OBROVSKÝ manuál, ktorý sa nezmestil do CD bookletu a vďaka tomu sa mi jeho zadná stránka dotrhala.

Pro: Grafika, súpisky, EURO 96, nostalgia

Proti: hrubý manuál, slabé a chudobné balenie hry, jemná kópia Actua Soccer-u

Spolecne s FIFA International Soccer muj uplne prvni fotbalek na PC. Ukolem bylo vyhrat evropsky sampionat. Za tymy urovne Nemecka, Italie, Anglie, Spanelska nebo Danska neslo o nic pretezkeho. Ale za Cechy jsem se nejdale dostal do ctvrtfinale a musel jsem si do zakladni skupiny nalosovat Turecko a Svycarsko. Hra byla i na tehdejsi dobu jednoznacne arkadova. Golmani chytali vylozene sance v podobe strel do sibenic, naopak opakovane pousteli propagacni strely zdalky, pripadne z nulovych uhlu. Nebyl problem dohrat zapas se dvema, tremi vyloucenymi a stejne vyhrat. Hra nebyla na svoji dobu spatna, ale po case se dostavit stereotyp. Potesili pomerne presne soupisky tehdejsich tymu a licencovani rozhodci. Naopak chybela moznost zahrat kvalifikaci od zacatku. Hraje se na cisty cas, cili hra konci, kdyz casomira ohlasi presne 45' a 90', tudiz neexistuje nastaveny cas.

Pro: turnaj s realnymi soupiskami, licencovani sudi, moznost znovunalosovat skupiny

Proti: silena arkada, chybi moznost hrat kvalifikaci, cesky tym je neskutecne podhodnoceny, po case stereotyp a nuda