Twisted Lands: Shadow Town

21.10.2010
15.12.2010
24.08.2011
09.07.2014

Mark a jeho žena Angel jsou společně na oceánské expedici, na které se potápějí a vyzvedávají potopené poklady. Při jedné takové výpravě jsou napadeni neviditelnou silou. Mark se probouzí na opuštěném ostrově, aby ihned začal hledat svoji ženu, která se nachází neznámo kde. Jeho pátrání po okolí ho zavede do zchátralých budovov. Mark přitom postupně zjistí, že ostrov není zcela opuštěný, jak to zpočátku vypadalo. Obývají jej duchové mrtvých, s jejichž přispěním Mark postupně odhaluje temné tajemství ostrova s kořeny v dávné minulosti.

Twisted Lands: Shadow Town je první částí ságy, které se nám postupně představují v podobě HO adventur, spojujících všechny prvky tohoto žánru s některými prvky point-n-click adventur. Hráč v úloze Marka shromažďuje množství předmětů, které nachází na ostrově a používá je jako interaktivní předměty, s jejichž pomocí řeší hádanky ve všech lokalitách na ostrově. Vývojáři zde nabízí 80 animovaných lokací a 11 scén se skrytými objekty. Propracovanými zvukovými i grafickými efekty podtrhují atmosféru tajemna a posléze i strachu.